Newsletter Plenárního zasedání EP ve Štrasburku 9. - 13. prosince 2012

Evropský parlament na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 9. - 13. prosince 2012 projednal následující témata:

Parlament schválil unijní pravidla pro jednotný patent
Evropští vynálezci se konečně brzy dočkají jednotného patentu. Po více než třiceti letech diskusí sníží nový režim náklady na patenty v EU až o 80%, což je učiní konkurenceschopnějšími vůči USA a Japonsku. Poslanci snížili náklady pro malé firmy a upravili režim jejich potřebám. Parlament schválil kompromisní dohodu s Radou.

Sacharovova cena 2012: volání po spravedlnosti a svobodě v Iránu
Udělením Sacharovovy ceny dvojici iránských aktivistů, právničce Nasrín Sotúde a režisérovi Džafaru Panahímu uznává Evropský parlament jejich tíživou situaci a výjimečné úsilí v nepřetržitém boji za lidskou důstojnost, základní svobody a politické změny v Iránu, uvedl v průběhu předávání Sacharovovy ceny ve Štrasburku předseda EP Martin Schulz.

Parlament potvrdil dohodu o rozpočtech na rok 2012 a 2013
Šest miliard EUR na zaplacení účtů v roce 2012, růst a zaměstnanost jako priorita rozpočtu na příští rok a strategie pro řešení výpadků v platbách v roce 2013 - to jsou hlavní součásti rozpočtového balíčku, který ve středu formálně schválil Parlament.

Letiště: pravidla pro odbavování zavazadel si vyžadují další diskusi, říká EP
Parlament ve středu schválil nová pravidla upravující rozhodování o co nejlepší ochraně místních obyvatel před hlukem z letadel a spravedlivější a flexibilnější využívání vzletových a přistávacích letištních časů. Návrh na posílení konkurence v oblasti poskytování služeb pozemní obsluhy byl plénem Parlamentu vrácen zpět do výboru pro dopravu a cestovní ruch. Dle poslanců je další diskuse o tom jak zvýšit efektivitu letištních služeb potřebná.

Lepší podmínky přepravy pro zvířata, přísnější sankce za porušování pravidel
Stále více zvířat je v EU přepravováno v trvale nevyhovujících podmínkách. Stávajícímu stavu by mělo zabránit řádné prosazování pravidel, posílení kontrol a ukládání více odrazujících sankcí pachatelům, uvádějí poslanci ve středu schváleném usnesení. Aby se zabránilo dlouhým cestám na jatka, EU by měla podporovat využívání místních zařízení a zvážit osmihodinový limit na přepravu, dodávají.

EP: Plány na rozšíření osad na Západním břehu Jordánu ohrožují dvoustátní řešení
Plány Izraele na vybudování 3000 nových bytových jednotek v osadách na Západním břehu Jordánu a ve Východním Jeruzalémě by znemožnily řešení založené na existenci dvou států, varují poslanci ve čtvrtek schváleném usnesení. Vyzývají k obnovení přímých mírových rozhovorů mezi Izraelem a Palestinci. Všechny strany by se také měly zdržet kroků, které by mohly ohrozit mírové úsilí.

Zdroj: Informační kancelář EP

Datum: 14.12.2012

Podobné články:

Newsletter: Plenární zasedání EP 15.- 18. dubna 2019 ve Štrasburku 15.4.2019

Ve Štrasburku dnes začíná poslední plenární zasedání poslanců a poslankyň Evropského parlamentu před květnovými eurovolbami. Na programu bude mít hlasování o dvojí kvalitě výrobků i další témata, například: ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 3. - 4. dubna 3.4.2019

Brexit: Parlament diskutuje o nejnovějším vývoji ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 25. - 28. 3. 2019 25.3.2019

Hlasování o dohodě na reformě autorského práva pro internet  ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 11.- 14. března 2019 ve Štrasburku 11.3.2019

Budoucnost Evropy: Rozprava se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 14.- 17. ledna 2019 ve Štrasburku  14.1.2019

Ve Štrasburku dnes začíná první plenární zasedání roku 2019. Poslanci a poslankyně Evropského parlamentu se budou v tomto týdnu věnovat mimo jiné těmto tématům: ...

Newsletter: Plenární zasedání EP, 28. - 29. listopadu 2018, Brusel 28.11.2018

 V Evropském parlamentu v Bruselu dnes začíná dvoudenní plenární zasedání poslanců a poslankyň. Diskutovat budou mimo jiné o těchto tématech: ...

Moje videa
Dvojí kvalita výrobků na jednotném trhu

13.9.2018 | Pane předsedající, vážené kolegyně a kolegové, od první interpelace mé a několika dalších kolegů, kterou jsme reagovali na první signály o dvojí kvalitě, uplynulo dlouhých sedm let. Sedm let od odpovědi Evropské komise, že v ...
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]