Newsletter Plenárního zasedání EP ve Štrasburku 9. - 13. prosince 2012

Evropský parlament na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 9. - 13. prosince 2012 projednal následující témata:

Parlament schválil unijní pravidla pro jednotný patent
Evropští vynálezci se konečně brzy dočkají jednotného patentu. Po více než třiceti letech diskusí sníží nový režim náklady na patenty v EU až o 80%, což je učiní konkurenceschopnějšími vůči USA a Japonsku. Poslanci snížili náklady pro malé firmy a upravili režim jejich potřebám. Parlament schválil kompromisní dohodu s Radou.

Sacharovova cena 2012: volání po spravedlnosti a svobodě v Iránu
Udělením Sacharovovy ceny dvojici iránských aktivistů, právničce Nasrín Sotúde a režisérovi Džafaru Panahímu uznává Evropský parlament jejich tíživou situaci a výjimečné úsilí v nepřetržitém boji za lidskou důstojnost, základní svobody a politické změny v Iránu, uvedl v průběhu předávání Sacharovovy ceny ve Štrasburku předseda EP Martin Schulz.

Parlament potvrdil dohodu o rozpočtech na rok 2012 a 2013
Šest miliard EUR na zaplacení účtů v roce 2012, růst a zaměstnanost jako priorita rozpočtu na příští rok a strategie pro řešení výpadků v platbách v roce 2013 - to jsou hlavní součásti rozpočtového balíčku, který ve středu formálně schválil Parlament.

Letiště: pravidla pro odbavování zavazadel si vyžadují další diskusi, říká EP
Parlament ve středu schválil nová pravidla upravující rozhodování o co nejlepší ochraně místních obyvatel před hlukem z letadel a spravedlivější a flexibilnější využívání vzletových a přistávacích letištních časů. Návrh na posílení konkurence v oblasti poskytování služeb pozemní obsluhy byl plénem Parlamentu vrácen zpět do výboru pro dopravu a cestovní ruch. Dle poslanců je další diskuse o tom jak zvýšit efektivitu letištních služeb potřebná.

Lepší podmínky přepravy pro zvířata, přísnější sankce za porušování pravidel
Stále více zvířat je v EU přepravováno v trvale nevyhovujících podmínkách. Stávajícímu stavu by mělo zabránit řádné prosazování pravidel, posílení kontrol a ukládání více odrazujících sankcí pachatelům, uvádějí poslanci ve středu schváleném usnesení. Aby se zabránilo dlouhým cestám na jatka, EU by měla podporovat využívání místních zařízení a zvážit osmihodinový limit na přepravu, dodávají.

EP: Plány na rozšíření osad na Západním břehu Jordánu ohrožují dvoustátní řešení
Plány Izraele na vybudování 3000 nových bytových jednotek v osadách na Západním břehu Jordánu a ve Východním Jeruzalémě by znemožnily řešení založené na existenci dvou států, varují poslanci ve čtvrtek schváleném usnesení. Vyzývají k obnovení přímých mírových rozhovorů mezi Izraelem a Palestinci. Všechny strany by se také měly zdržet kroků, které by mohly ohrozit mírové úsilí.

Zdroj: Informační kancelář EP

Datum: 14.12.2012

Podobné články:

Newsletter: Plenární zasedání EP 15.- 18. dubna 2019 ve Štrasburku 15.4.2019

Ve Štrasburku dnes začíná poslední plenární zasedání poslanců a poslankyň Evropského parlamentu před květnovými eurovolbami. Na programu bude mít hlasování o dvojí kvalitě výrobků i další témata, například: ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 3. - 4. dubna 3.4.2019

Brexit: Parlament diskutuje o nejnovějším vývoji ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 25. - 28. 3. 2019 25.3.2019

Hlasování o dohodě na reformě autorského práva pro internet  ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 11.- 14. března 2019 ve Štrasburku 11.3.2019

Budoucnost Evropy: Rozprava se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 14.- 17. ledna 2019 ve Štrasburku  14.1.2019

Ve Štrasburku dnes začíná první plenární zasedání roku 2019. Poslanci a poslankyně Evropského parlamentu se budou v tomto týdnu věnovat mimo jiné těmto tématům: ...

Newsletter: Plenární zasedání EP, 28. - 29. listopadu 2018, Brusel 28.11.2018

 V Evropském parlamentu v Bruselu dnes začíná dvoudenní plenární zasedání poslanců a poslankyň. Diskutovat budou mimo jiné o těchto tématech: ...

Moje videa
Vystoupení v OSN

12.4.2018 | Pane prezidente, Vážení delegáti, svým projevem bych chtěla navázat jménem České republiky na prohlášení, které vydala Evropská unie dnes ráno. Bezpečnost silničního provozu je celosvětově významné společenské téma, které ...
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]