Newsletter Informační kanceláře Evropského parlamentu

Projednávaná legislativa v Evropském parlamentu

Evropský parlament na svém plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 30. listopadu - 1. prosince 2011 projednal mimo jiné následující témata:


Zahájení zasedání: návštěvníci z Jemenu, Turecko, Egypt, Maroko

Předseda Jerzy Buzek v úvodní řeči plenárního zasedání Evropského parlamentu v Bruselu pozdravil obhájce lidských práv z Jemenu na návštěvě Bruselu, podal zprávu o své návštěvě Turecka z minulého týdne, a okomentoval nedávné volby v Egyptě a Maroku.

Více informací zde

Nový kodex chování poslanců Evropského parlamentu přijat
Nový kodex chování pro členy Evropského parlamentu byl ve čtvrtek přijat poslanci. Kodex zavádí pravidla a zásady, kterými se poslanci budou muset řídit ve svých kontaktech s představiteli vnějších zájmů, aby se předešlo střetu zájmů.

Více informací zde

Parlament schválil rozpočet EU na rok 2012
Evropský parlament ve svém čtvrtečním hlasování schválil konečnou výši a prioritní položky rozpočtu EU na rok 2012, tak jak byly dohodnuty jednacím týmem Parlamentu a členskými státy 18. listopadu.

Více informací zde

Parlament dává zelenou vstupu Chorvatska do EU
Parlament ve čtvrtek vyjádřil, v souladu s požadavky unijních smluv, svůj souhlas se členstvím Chorvatska v EU. Zároveň však Záhřeb vyzval k řešení zbývajících problémů, zejména v oblasti reformy soudnictví a boje proti korupci a organizovanému zločinu. Chorvatsko se může stát 28. členským státem EU 1. července 2013.

Více informací zde


Poslanci tlačí evropské lídry k přijetí silných opatření k ukončení krize
Krize, která zachvátila eurozónu, nejeví žádné známky ústupu, a tak jsou k navrácení důvěry v trhy potřeba silnější opatření. Tak znělo varování poslanců Evropského parlamentu evropským lídrům před jejich bruselskou schůzkou, která se odehraje 8.-9. prosince. Mluvilo se hlavně o aktivnější roli Evropské centrální banky a o zavedení eurodluhopisů.

Více informací zde


Aktivity EP

Sacharovova cena za svobodu myšlení 2011
Sacharovovu cenu za svobodu myšlení za rok 2011 získalo Arabské jaro. Cenu předá vítězům na slavnostním zasedání Parlamentu 14. prosince ve Štrasburku předseda Jerzy Buzek.

Více informací zde


EuroparlTV

Aktuálně na EuroparlTV:
Z historie: Turecko a EU
Od A do Z: E jako ekosystém


Další pořady na: http://www.europarltv.europa.eu/cs/home.aspxRozpočet EU pod lupou
Věděli jste, že přes 90% rozpočtu EU je určeno na projekty ve 27 členských zemích, nebo na politiky, jako je hospodářský růst, zemědělství, životní prostředí a energetika? Nyní, když se jednání o financování Evropské unie a jejích politik v letech 2014-2020 rozjela naplno, je důležité, aby daňoví poplatníci v EU měli jasný přehled, odkud peníze do rozpočtu EU přichází, a na co se vydávají.

Více informací zde


Aktivity IKEP

5. prosince: panelová diskuse a výstava k Sacharovově ceně
V pondělí 5. prosince od 17 hod. proběhne v Evropském domě v Jungmannově ul. 24 na Praze 1 panelová diskuse a výstava k Sacharovově ceně, kterou každoročně uděluje Evropský parlament těm, kteří bojují za lidský práva. Letošním laureátem ceny je arabské jaro - pět aktivistů z různých zemí.

Více informací zde

Soutěž o nejlepší projekty odstartovala!
Již popáté se rozjíždí soutěž o Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany. Cena je určena pro mladé lidi, kteří se podíleli na projektech zaměřených na podporu porozumění mezi národy zemí Evropské unie. Termín pro podání přihlášek vyprší 23. ledna 2012. Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany vyhlašuje Evropský parlament společně s mezinárodní Nadací Ceny Karla Velikého v Cáchách.

Více informací zde

Výstava Divy v přírodě v jihovýchodní Evropě
Vítejte na cestě po západním Balkánu a Turecku, na které Vám představíme pohled na fascinující země na jejich cestě do EU. Fotografie zachycují uchvacující scenérie jihovýchodní Evropy, její přírodní rezervace a chráněné zóny.

Více informací zde

6.12. 2011 - Jak budou vypadat strukturální fondy po roce 2013?
V úterý 6. prosince 2011 od 10.00 h se v Evropském domě uskuteční diskusní kulatý stůl na téma strukturální fondy po roce 2013, u kterého budou diskutovat zástupci exekutivy, zájmových skupin a další odborníci.

Více informací zde


14. 12. 2011 - Jaká je budoucnost SZP po roce 2013?
Chcete se dozvědět více o společné zemědělské politice a nových pravidlech financování? Přijďte 14.12.2011 v 17 hodin na seminář do Evropského domu.

Více informací zdeStudenti navštívili Evropský parlament v Bruselu

Jak se studentům Vyšší odborné školy publicistiky líbila cesta do sídla Evropského parlamentu v Bruselu, kde měli spolu s dalšími studenty žurnalistiky či mediálních studií možnost nahlédnout do mediálního zákulisí Evropského parlamentu, prohlédnout si nové návštěvnické centrum Parlamentarium a setkat se s českými europoslanci?

Více se dozvíte zde

Datum: 2.12.2011

Podobné články:

Newsletter: Plenární zasedání EP, 28. - 29. listopadu 2018, Brusel 28.11.2018

 V Evropském parlamentu v Bruselu dnes začíná dvoudenní plenární zasedání poslanců a poslankyň. Diskutovat budou mimo jiné o těchto tématech: ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 12.- 15. listopadu 2018 ve Štrasburku 11.11.2018

Ve dnech 12. - 15. listopadu 2018 proběhne ve Štrasburku plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci a poslankyně se budou mimo jiné věnovat těmto tématům:  ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 22.- 25. října 2018 ve Štrasburku 22.10.2018

Hlasování o zákazu jednorázových plastů ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku 1. - 4. října 2018 1.10.2018

Ve dnech 1. - 4. října 2018 budou poslankyně a poslanci Evropského parlamentu jednat ve Štrasburku. Na programu plenárního zasedání mají mimo jiné tato témata: ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 10.- 13. září 2018 ve Štrasburku 10.9.2018

Ve Štrasburku dnes začíná další plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci a poslankyně budou mimo jiné hlasovat o zprávě věnované dvojí kvalitě na vnitřním trhu, jejíž zpravodajkou je Olga Sehnalová.  ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 10.- 13. září 2018 ve Štrasburku 10.9.2018

Na plenárním zasedání Evropského parlamentu, které dnes začíná ve Štrasburku, budou poslanci a poslankyně mimo jiné hlasovat o zprávě Olgy Sehnalové věnované dvojí kvalitě výrobků na vnitřním trhu EU. Podívejte se, jaká další témata bude mít Parlament na programu: ...

Jak to vidím já
Olga Sehnalová k debatě Evropského parlamentu Střet ...

...
pokračování

Naše ožehavé téma
Vybíráme z článků
„Musíme ukázat, že v Evropské unii nejsou výrobky ani občané druhé kategorie:“ Evropský parlament schválil zprávu Olgy Sehnalové ke dvojí kvalitě

13.9.2018 |

(Štrasburk, 13. září 2018) Evropský parlament na dnešním plenárním zasedání ve Štrasburku přijal velkou většinou usnesení k dvojí kvalitě výrobků, které připravila česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD). Europoslanci prostřednictvím ... pokračování

Naše videa
Konference - Budoucí vývoj nákladních vozidel

5.12.2013 | Europoslankyně Olga Sehnalová, členka Výboru pro dopravu a cestovní ruch, vystoupila ve čtvrtek 5. prosince na pozvání Evropské asociace automobilových výrobců (ACEA) spolu s komisařkou Connie Hedegaardovou mezi hlavními řečníky ...
Stáhněte si

Rychlé odkazy
O mně
Aktivity
Tiskové zprávy
Newsletter EP
Aktuality nejen z EP
Názory a komentáře
Veřejné konzultace
Fotogalerie
Vystoupení v EP
Kontakty
Přístupná verze webu

vote vatch.eu
Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2018. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]