Zavedení palubního systému eCall - Zavedení interoperabilní služby eCall v celé EU II

Datum: 25.5.2014

© European Parliament, 2015

Paní předsedající, já bych chtěla v prvé řadě poděkovat za všechny příspěvky. Slyšeli jsme slova podpory i nesouhlasu, ale takový je život.

Celé znění projevu Olgy Sehnalové:

Paní předsedající, já bych chtěla v prvé řadě poděkovat za všechny příspěvky. Slyšeli jsme slova podpory i nesouhlasu, ale takový je život. Já jsem skutečně přesvědčena, že jsme připravili vyvážený návrh zprávy, která reaguje na některé z obav, které zazněly v debatě. Dovolte mi, abych využila ten zbývající čas, který mám, k tomu, abych vám dala několik konkrétních příkladů, komu může systém eCall prospět. Třeba posádce vozu, ke které se dostali záchranáři včas, ale až po rozednění se zjistilo, že ve voze byli další dva lidé. Nebo posádkám vozidel, kde viník od nehody ujel, aniž by o ní informoval záchranné složky. Také lidem, kteří havarovali v noci nebo na místech, kde si jich prostě nikdo nevšiml. A tady nejde o minuty, hodiny, ale někdy bohužel i o dny. Systém eCall poslouží také těm, kdo havarovali na neznámém místě. V Evropské unii se ročně uskuteční více než sto milionů zahraničních cest, eCall může zachránit až 2 500 lidských životů ročně. Mějme to, prosím, na paměti, až budeme zítra hlasovat. A jestli mohu, tak ještě jedno poděkování, a to svému asistentovi Michalu Vaňáčkovi, protože na této zprávě odvedl obrovský kus práce.

Moje videa
Vystoupení v OSN

12.4.2018 | Pane prezidente, Vážení delegáti, svým projevem bych chtěla navázat jménem České republiky na prohlášení, které vydala Evropská unie dnes ráno. Bezpečnost silničního provozu je celosvětově významné společenské téma, které ...
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]