Projednávaná legislativa plenárního zasedání ve dnech 28. a 29. března 2012

Evropský parlament na svém plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 28. - 29. března 2012 projednal následující témata:

Zahájení zasedání: předseda Schulz odsoudil vraždy v Toulouse
Nedávné bezcitné a zbabělé vraždy tří vojáků, tří dětí a jednoho učitele v Montauban a Toulouse musí posílit odhodlání Parlamentu prosazovat hodnoty vzájemného respektu a tolerance, řekl předseda EP Martin Schulz v úvodu plenárního zasedání v Bruselu.

Poslanci žádají jasná a vymahatelná práva cestujících v letecké dopravě
Letecké společnosti by měly cestujícím, kteří uvízli na letišti, poskytnout jasné informace a okamžitou pomoc, uvádí se v usnesení, které ve čtvrtek schválil Parlament. Poslanci žádají zpřísnění pravidel pro poskytování pomoci a vyplácení odškodného za zrušené a zpožděné lety, jakož i zavazadla, která dorazí do cílové destinace s více než šestihodinovým zpožděním.

EP: Bělorusko by mělo okamžitě zrušit trest smrti
Poslanci odsuzují nedávnou popravu Vladislava Kovaljova a Dimitrije Konovalova, odsouzených za přípravu bombového útoku v minském metru v dubnu 2011. Ve čtvrtek přijatém usnesení rovněž poslanci vyzývají běloruské úřady k bezodkladnému zavedení moratoria na trest smrti.

Rozpočet Parlamentu na rok 2013 zmražen v reálných číslech
Rozpočet Evropského parlamentu na rok 2013 bude v reálných číslech zmražen. Rozhodlo tak ve čtvrtek velkou většinou plénum Parlamentu. Poslanci také opět zopakovali svůj požadavek na jedno sídlo Parlamentu a vyjádřili se pro zákaz financování nedemokratických stran ze svého rozpočtu.

Přísnější kontrola obchodování s deriváty
Posílení transparentnosti a bezpečnosti při obchodování s mimoburzovními (OTC) deriváty je cílem nové legislativy, kterou přijal ve čtvrtek Evropský parlament. Obchodování s deriváty podle mnohých výrazně přispělo ke globální finanční krizi. Navrhovaná podoba nařízení je výsledkem neformální dohody mezi Parlamentem a Radou z 9. února.

EP: reformní proces musí odrážet vzájemnou závislost EU a Turecka
Vztahy mezi EU a Tureckem potřebují nový impuls, ten si ale vyžaduje, aby Turecko pokračovalo v reformách, říká se v usnesení, které poslanci schválili ve čtvrtek. Parlament v usnesení o zprávě o pokroku Turecka za rok 2011, hodnotící úsilí země v přibližování se EU, vyzval Turecko k většímu úsilí v reformě justice a ochraně občanských svobod. Vyjádřil také znepokojení nad zákony omezujícími svobodu médií a množstvím soudních procesů proti novinářům.

Poslanci vítají pokrok Srbska, Kosova a Černé Hory na cestě do EU
Parlament vyzval k co nejbližšímu zahájení přístupových rozhovorů se Srbskem a přivítal ohlášený start jednání s Černou Horou, plánovaný na červen 2012. Pětice členských států, které dosud neuznaly nezávislost Kosova, by tak podle poslanců měla učinit, uvádí se v jednom ze tří usnesení, které Parlament schválil ve čtvrtek.

Datum: 31.3.2012

Podobné články:

Cyklojízda do Kurovického lomu 21.9.2019

Letošní cyklojízda v rámci Evropského týdne mobility se nám náramně vydařila. Ranní mrazíky vystřídal nádherný prosluněný den. Díky asistenci Městské policie jsme se bezpečné dostali z centra města a pohodovou jízdou přes Záhlinice a Tlumačov jsme dorazili do Kurovického lomu, ...

Evropští poslanci odhlasovali změny v silniční nákladní dopravě 10.4.2019

Zlepšení podmínek pro řidiče a úpravu pravidel pro silniční nákladní dopravce minulý týden odhlasovali poslanci a poslankyně Evropského parlamentu na svém plenárním zasedání. Po téměř dvou letech debat o tzv. balíčku mobility se podařilo najít v Evropském parlamentu většinu, ...

K jednání Zastupitelstva Zlínského kraje 7.4.2019

Zastupitelé Zlínského kraje budou zítra rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat krajské zdravotnictví a krajský rozpočet na mnoho dalších let. Na otevřený dopis, který jsme odeslali krajským zastupitelům minulý týden, reagovala skupina primářů vybraných vedením kraje ...

Dvojí kvalita potravin – vyjádření Olgy Sehnalové k aktuálnímu vývoji 4.4.2019

 "Můj boj za kvalitní potraviny zdaleka ještě nekončí," prohlásila včera na tiskové konferenci česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která téma do Bruselu přinesla a svojí prací jej z nechténného dotáhla až do jeho zákonné úpravy. Ta se nyní dostala do fáze finálního ...

Otevřený dopis zastupitelům Zlínského kraje 3.4.2019

Toto je otevřený dopis, který jsme dnes zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty.

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Moje videa
Hanácké bál - Brusel

9.5.2013 | Jaký byl Hanácké bál v Bruselu? Podívejte se na naše video
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]