Program plenárního zasedání ve Štrasburku: 26. - 29. září

Na druhém zářijovém plenárním zasedání europoslanci projednávají - mimo jiné - tato témata: žádost Palestiny o uznání státnosti v OSN, zpráva o stavu Unie, balíček opatření, která by měla zamezit ignoraci varování EK k nápravě rozpočtových politik. Poslanci se také budou zabývat opatřeními pro zastavení nehodovosti na silnicích.


Větší transparentnost a lepší statistiky v budoucí správě ekonomických záležitostí
Parlament bude hlasovat o balíčku šesti opatření, který má za cíl zabránit členům eurozóny jednoduše ignorovat varování Komise k nápravě rozpočtových politik a zajistit, aby řešili ekonomické nerovnováhy pružněji. Balíček by měl výrazně zlepšit celkovou transparentnost a odpovědnost, a měl by také zlepšit kvalitu a přesnost statistik tím, že budou vytvářeny nezávisle.


Poslanci budou diskutovat žádost Palestiny o uznání státnosti v OSN
Parlament bude příští týden ve Štrasburku hlasovat o rezoluci zabývající se situací v Palestině. Před hlasováním ve Valném shromáždění OSN v úterý odpoledne budou poslanci diskutovat o agendě Valného shromáždění OSN s vysokou představitelkou EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Catherine Ashton. Diskuse se zaměří na mírový proces na Blízkém východě a poslední vývoj v severní Africe.


Posílení obchodu s palestinskou samosprávou s cílem pomoci rozvoji palestinského státu
Parlament bude příští týden hlasovat o obchodní dohodě, která si klade za cíl podpořit palestinskou ekonomiku tím, že uvolní přímý vývoz zemědělských produktů a produktů rybolovu z palestinských území do EU od počátku roku 2012.


Barroso v Parlamentu přednese Zprávu o stavu Unie
Předseda Komise José Manuel Barroso ve středu v Parlamentu přednese strategické priority Evropské komise ve své výroční Zprávě o stavu Unie. Po vystoupení bude následovat diskuse, ve které poslanci EP nastíní své pozice a požadavky na budoucí činnost Unie. Komise přijala svůj pracovní program pro rok 2012 v říjnu.


Plenární zasedání bude diskutovat o otázkách eurozóny s Jean-Claude Junckerem
V úterý odpoledne budou poslanci diskutovat o vývoji situace eurozóny s Jean-Claude Junckerem, předsedou Euroskupiny. Předmětem diskuse budou nejnaléhavější aktuální problémy stejně jako otázky, jak nejlépe dlouhodobě stabilizovat situaci. Debata začne v 15:00.


Horší časy pro komisaře v EP
V zájmu zvýšení dynamiky a aktuálnosti otázek na komisaře poslanci v budoucnu nebudou pokládat své dotazy písemně předem. Od nynějška budou tři nebo více komisařů odpovídat na otázky na konkrétní téma celých 90 minut. Tématem otázek v úterý 27. září bude "obchod EU a vztahy s třetími zeměmi", s komisaři De Guchtem, Fülem, Georgievou a Piebalgsem.


Konference Rio+20 by měla stanovit cíle trvale udržitelného rozvoje
EU by měla podle návrhu usnesení, které bude hlasováno ve čtvrtek, příští rok na summitu OSN Rio+20 usilovat o globální cíl pro obnovitelné zdroje energie a jiné "odpovědné" cíle udržitelného rozvoje.


Budoucnost Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci
Poslanci budou ve čtvrtek hlasovat ve Výboru pro zaměstnanost a sociální věci o usnesení, které navrhuje, aby Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci (EGF) v budoucnu byl zvláštní rozpočtovou položkou, aby mohl rychleji poskytovat pomoc propuštěným pracovníkům.


EP vyzývá k přijetí opatření pro zastavení prolévání krve na silnicích
Podle názoru členů Výboru pro dopravu by jen skutečný akční plán bezpečnosti silničního provozu mohl dramaticky snížit počet úmrtí a vážných zranění na evropských silnicích.* Návrh usnesení, který bude předložen k hlasování 27. září, navrhuje některá konkrétní opatření, která by Evropská komise měla neprodleně zavést.


Cestovní ruch: poslanci požadují vytvoření značky "Evropa"
V usnesení, o kterém se bude hlasovat v úterý, vyzvou poslanci Komisi, aby do konce roku 2012 předložila "integrovanou strategii pro cestovní ruch" a vytvořila značku "Evropa".

Datum: 27.9.2011

Podobné články:

Cyklojízda do Kurovického lomu 21.9.2019

Letošní cyklojízda v rámci Evropského týdne mobility se nám náramně vydařila. Ranní mrazíky vystřídal nádherný prosluněný den. Díky asistenci Městské policie jsme se bezpečné dostali z centra města a pohodovou jízdou přes Záhlinice a Tlumačov jsme dorazili do Kurovického lomu, ...

Evropští poslanci odhlasovali změny v silniční nákladní dopravě 10.4.2019

Zlepšení podmínek pro řidiče a úpravu pravidel pro silniční nákladní dopravce minulý týden odhlasovali poslanci a poslankyně Evropského parlamentu na svém plenárním zasedání. Po téměř dvou letech debat o tzv. balíčku mobility se podařilo najít v Evropském parlamentu většinu, ...

K jednání Zastupitelstva Zlínského kraje 7.4.2019

Zastupitelé Zlínského kraje budou zítra rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat krajské zdravotnictví a krajský rozpočet na mnoho dalších let. Na otevřený dopis, který jsme odeslali krajským zastupitelům minulý týden, reagovala skupina primářů vybraných vedením kraje ...

Dvojí kvalita potravin – vyjádření Olgy Sehnalové k aktuálnímu vývoji 4.4.2019

 "Můj boj za kvalitní potraviny zdaleka ještě nekončí," prohlásila včera na tiskové konferenci česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která téma do Bruselu přinesla a svojí prací jej z nechténného dotáhla až do jeho zákonné úpravy. Ta se nyní dostala do fáze finálního ...

Otevřený dopis zastupitelům Zlínského kraje 3.4.2019

Toto je otevřený dopis, který jsme dnes zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty.

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Moje videa
Hanácké bál - Brusel

9.5.2013 | Jaký byl Hanácké bál v Bruselu? Podívejte se na naše video
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]