Plenární zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku, 24. - 27. listopadu 2014

Evropský parlament na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 24. - 27. listopadu 2014 projedná následující témata: 

Papež František v Evropském parlamentu

Papež František vykoná v úterý 25. listopadu oficiální návštěvu Evropského parlamentu ve Štrasburku. V jejím rámci pronese v 11:15 slavnostní projev k poslancům Evropského parlamentu.

Sacharovova cena 2014: slavnostní předání Dr. Denisu Mukwegemu

Denis Mukwege, konžský gynekolog, který se specializuje na péči o oběti znásilnění a brutálního sexuální násilí, je letošním laureátem Sacharovovy ceny za svobodu myšlení. Doktor Mukwege převezme cenu ve středu v poledne ve Štrasburku. Slavnostní předání ceny bude následováno tiskovou konferencí doktora Mukwegeho s předsedou EP Martinem Schulzem ve 12:30.

J.-C. Juncker představí poslancům investiční balík v hodnotě 300 miliard EUR

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker představí poslancům ve středu v 9:00 balík na podporu zaměstnanosti, růstu a investic ve výši 300 miliard EUR. Po představení balíku bude následovat rozprava s předsedy politických skupin.

Rozprava a hlasování o otázce uznání Palestiny jako státu

Poslanci budou ve středu odpoledne diskutovat s šéfkou unijní diplomacie Federikou Mogheriniovou o otázce, zda by měla být Palestina uznána jako stát. Ve čtvrtek budou poslanci o této otázce hlasovat. 

Rozpočet EU: důvody krachu jednání s Radou

Poslanci zastupující Parlament v jednáních o rozpočtu představí v úterý odpoledne všem členům EP výsledek neúspěšných jednání s členskými státy EU o změnách v rozpočtu EU pro rok 2014 a o rozpočtu na rok 2015. 

Hlasování o návrhu na vyslovení nedůvěry Evropské komisi

Poslanci budou za účasti předsedy Komise Junckera a celého sboru komisařů debatovat a hlasovat o návrhu na vyslovení nedůvěry Evropské komisi jako celku. Aby byl návrh přijat, musel by získat dvojí většinu: dvoutřetinovou většinu odevzdaných hlasů, která zároveň představuje většinu všech poslanců Parlamentu (t. j. 376). 

Jednání o změně klimatu: cesta z Limy do Paříže 2015

Nadcházející prosincová jednání v Limě by měla globálním partnerům připravit půdu pro dosažení ambiciózní dohody o změně klimatu v Paříži v roce 2015, která by umožnila udržet globální oteplování pod 2 °C, uvádí se v návrhu usnesení, o kterém budou poslanci hlasovat ve středu. Poslanci ve středeční rozpravě pravděpodobně připomenou závazek EU a jejích členských států na zvýšení příspěvků do Zeleného klimatického fondu OSN (GCF). 

Rozvojová agenda po roce 2015: vymýcení chudoby a ochrana lidských práv

Vymýcení chudoby, boj proti nerovnostem, ochrana lidských práv a zajištění udržitelnosti zdravotnických systémů patří mezi některé stěžejní cíle uvedené v návrhu usnesení o rozvojové agendě po roce 2015, o kterém budou poslanci debatovat v pondělí. V úterý by pak o návrhu usnesení měli hlasovat. V otázce k ústnímu zodpovězení Komisi bude rovněž zmíněna problematika dětské podvýživy v rozvojových zemích. Hlasování o samostatném usnesení na toto téma se uskuteční ve čtvrtek.

 

Více informací o jednotlivých tématech najdete na stránce Evropského parlamentu:

www.europarl.europa.eu

 

Datum: 24.11.2014

Podobné články:

Cyklojízda do Kurovického lomu 21.9.2019

Letošní cyklojízda v rámci Evropského týdne mobility se nám náramně vydařila. Ranní mrazíky vystřídal nádherný prosluněný den. Díky asistenci Městské policie jsme se bezpečné dostali z centra města a pohodovou jízdou přes Záhlinice a Tlumačov jsme dorazili do Kurovického lomu, ...

Evropští poslanci odhlasovali změny v silniční nákladní dopravě 10.4.2019

Zlepšení podmínek pro řidiče a úpravu pravidel pro silniční nákladní dopravce minulý týden odhlasovali poslanci a poslankyně Evropského parlamentu na svém plenárním zasedání. Po téměř dvou letech debat o tzv. balíčku mobility se podařilo najít v Evropském parlamentu většinu, ...

K jednání Zastupitelstva Zlínského kraje 7.4.2019

Zastupitelé Zlínského kraje budou zítra rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat krajské zdravotnictví a krajský rozpočet na mnoho dalších let. Na otevřený dopis, který jsme odeslali krajským zastupitelům minulý týden, reagovala skupina primářů vybraných vedením kraje ...

Dvojí kvalita potravin – vyjádření Olgy Sehnalové k aktuálnímu vývoji 4.4.2019

 "Můj boj za kvalitní potraviny zdaleka ještě nekončí," prohlásila včera na tiskové konferenci česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která téma do Bruselu přinesla a svojí prací jej z nechténného dotáhla až do jeho zákonné úpravy. Ta se nyní dostala do fáze finálního ...

Otevřený dopis zastupitelům Zlínského kraje 3.4.2019

Toto je otevřený dopis, který jsme dnes zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty.

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Moje videa
Hanácké bál - Brusel

9.5.2013 | Jaký byl Hanácké bál v Bruselu? Podívejte se na naše video
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]