Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku 23. - 26. listopadu

Na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 23. - 26. listopadu se budou poslanci Evropského parlamentu věnovat mimo jiné těmto tématům:

Rozprava o útocích v Paříži a opatřeních na boj s terorismem
Poslanci budou ve středu od 8:30 do 12:00 diskutovat s předsedou Komise Jean-Claudem Junckerem a Nicolasem Schmitem za předsednictví v Radě o teroristických útocích v Paříži ze 13. listopadu a následných policejních operacích. Rozprava se bude týkat také závěrů Rady pro spravedlnost a vnitřní věci ze dne 20. listopadu. V úterý odpoledne poslanci rovněž proberou návrh usnesení o předcházení radikalizaci a náboru občanů EU do teroristických organizací, o kterém bude hlasováno ve středu.

Boj proti radikalizaci mladých Evropanů: bez podkopání občanských práv
Členské státy EU by podle poslanců měly posílit spolupráci a okamžitou výměnu informací mezi vnitrostátními donucovacími orgány a Europolem za účelem odhalování a monitorování osob podezřelých z terorismu nebo potenciálních "zahraničních bojovníků". V návrhu usnesení, které se bude projednávat v úterý a jež bude předloženo k hlasování ve středu, poslanci doporučují také přijetí dalších opatření, jako okamžité odstranění nelegálního obsahu šířícího násilný extremismus po internetu.

Italský prezident Sergio Mattarella promluví k Parlamentu
Prezident Italské republiky Sergio Mattarrella pronese ve středu ve 12:00 slavnostní projev k Evropskému parlamentu. Bude to jeho první projev k plénu EP od jeho zvolení prezidentem republiky dne 31. ledna 2015.

Cena LUX za filmovou tvorbu ve Štrasburku : a vítězem se stává ...
Předseda EP Martin Schulz oznámí vítěze letošní Filmové ceny Evropského parlamentu LUX v úterý 24. listopadu při slavnostním ceremoniálu v plenárním sále ve Štrasburku. Letošními finalisty jsou filmy Mediterranea (Itálie, USA, Německo, Francie, Katar) Jonase Carpignana, Mustang (Francie, Německo, Turecko, Katar) Denize Gamze Ergüvena a Urok (Lekce), na kterém se podíleli Kristina Grozeva a Petar Valchanov (Bulharsko, Řecko).

Ukončení agresivního daňového plánování a úniků: hlasování o doporučeních
Parlament bude v úterý diskutovat o doporučeních k boji proti agresivnímu daňovému plánování a daňovým únikům. Ve středu pak poslanci svá doporučení vyjádří formou usnesení. Mimo jiné budou požadovat, aby nadnárodní firmy vykazovaly své finanční údaje pro každou zemi zvlášť, aby byl zaveden společný konsolidovaný daňový základ, zajištěna větší transparentnost daňových dohod členských států s těmito firmami a také lepší ochrana oznamovatelů.

Rozpočet EU pro rok 2016: konečné hlasování
Parlament bude ve středu hlasovat o rozpočtu EU na rok 2016 v návaznosti na kompromisní dohodu Parlamentu s Radou. Vyjednávači Parlamentu zvrátili většinu škrtů, které dříve navrhovala Rada, a vyjednali více prostředků pro země potýkající se v první linii s migrací, humanitární pomoc, nástroj EU pro výzkum a rozvoj Horizont 2020, malé a střední podniky a program výměnných pobytů pro studenty Erasmus+.

Reakce poslanců na summity G20 a ve Vallettě
Terorismus, změna klimatu, ekonomický růst a migrace, které dominovaly summitu skupiny G20 ve dnech 15. a 16. listopadu v turecké Antalyi, budou ústředními tématy rozpravy s šéfkou unijní diplomacie Federicou Mogheriniovou a Nicolasem Schmitem za předsednictví v Radě ve středu odpoledne. Poslanci se také vyjádří ke společnému akčnímu plánu na zvládnutí současné migrace a přílivu uprchlíků, schválenému lídry EU a afrických zemí na summitu ve Vallettě ve dnech 11. a 12. listopadu.

Zdrojem: Tiskové oddělení Evropského parlamentu

Datum: 23.11.2015

Podobné články:

Evropští poslanci odhlasovali změny v silniční nákladní dopravě 10.4.2019

Zlepšení podmínek pro řidiče a úpravu pravidel pro silniční nákladní dopravce minulý týden odhlasovali poslanci a poslankyně Evropského parlamentu na svém plenárním zasedání. Po téměř dvou letech debat o tzv. balíčku mobility se podařilo najít v Evropském parlamentu většinu, ...

K jednání Zastupitelstva Zlínského kraje 7.4.2019

Zastupitelé Zlínského kraje budou zítra rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat krajské zdravotnictví a krajský rozpočet na mnoho dalších let. Na otevřený dopis, který jsme odeslali krajským zastupitelům minulý týden, reagovala skupina primářů vybraných vedením kraje ...

Dvojí kvalita potravin – vyjádření Olgy Sehnalové k aktuálnímu vývoji 4.4.2019

 "Můj boj za kvalitní potraviny zdaleka ještě nekončí," prohlásila včera na tiskové konferenci česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která téma do Bruselu přinesla a svojí prací jej z nechténného dotáhla až do jeho zákonné úpravy. Ta se nyní dostala do fáze finálního ...

Otevřený dopis zastupitelům Zlínského kraje 3.4.2019

Toto je otevřený dopis, který jsme dnes zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty.

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Návštěvnická skupina v Bruselu 20.3.2019

Zástupci českých odborů, živnostníci a řemeslníci z Kroměřížska, ale i další hosté mě včera navštívili v Evropském parlamentu v Bruselu, kam jsem je pozvala. Mluvili jsme spolu o tom, jak Parlament i další instituce EU fungují, ale probrali jsme i všechno ostatní, co je ohledně ...

Jak to vidím já
Krajem obchází strach aneb jak jsme chystali konferenci ...

Od počátku, co se angažuji společně s dalšími kolegy okolo krajského zdravotnictví, vidím jeden společný rys mnohých rozhovorů s lidmi v různých pozicích více či méně závislých na Zlínském kraji. Tím rysem je strach. Strach říci nahlas svůj názor, strach se pod něco podepsat a nejnověji i strach i jen veřejně vystoupit na odborné konferenci. Strach z čeho ...
pokračování

Naše ožehavé téma
Vybíráme z článků
Evropské řešení dvojí kvality je polovičaté, teď je řada na nás, uvedla Olga Sehnalová

17.4.2019 |

(Štrasburk, 17. dubna 2019) Evropský parlament dnes většinou schválil nová pravidla, která se týkají také otázky dvojí kvality výrobků. Za nedostatečné je považuje česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD). ... pokračování

Naše videa
Olga Sehnalová k genderové problematice

26.3.2015 | Videomessage poslankyně Evropského parlamentu Olgy Sehnalové k veřejné debatě "Genderové kvóty: ano, či ne?"
Stáhněte si

Rychlé odkazy
O mně
Aktivity
Tiskové zprávy
Newsletter EP
Aktuality nejen z EP
Názory a komentáře
Veřejné konzultace
Fotogalerie
Vystoupení v EP
Kontakty
Přístupná verze webu

vote vatch.eu
Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2018. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]