Irští poslanci o nadějích, které vkládají do předsednictví své země v Radě EU

Stabilita, zaměstnanost a růst: to jsou priority právě odstartovaného šestiměsíčního irského předsednictví v Radě EU. Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz spolu s předsedy politických skupin probral plány irské vlády během loňské listopadové návštěvy Dublinu, a teď je řada na irských poslancích Evropského parlamentu, aby nám řekli, čeho by podle nich jejich země měla u kormidla EU v tomto půlroce dosáhnout.

Phil Prendergast, skupina Progresivní aliance socialistů a demokratů: Naše předsednictví upřednostní otázky, které neovlivní jen Irsko,ale budou mít i širší evropský rozměr. Očekává se, že během předsednictví se do popředí evropské agendy dostanou témata jako je růst a vytváření pracovních míst, ochrana rozpočtu EU, dosažení dohody o bankovní unii a dani z finančních transakcí, a řešení obav ohledně neudržitelného zadlužování. Pevně věřím, že během tohoto období toho můžeme hodně dosáhnout, a těším se, že spolu se všemi svými kolegy budu během příštích šesti měsíců hrát roli v boji za progresivní změny v celé Evropě.

Liam Aylward, skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu?: Nezaměstnanost v Evropské unii a zvláště nezaměstnanost mladých se v současné době drží na chronických úrovních a je největší výzvou, které čelíme. Irské předsednictví se musí zaměřit v první řadě na evropské občany, kteří potřebují podporu, a investice, které by zajistily, aby tato a příští generace mohly najít smysluplnou práci a plně realizovat svůj potenciál.

Emer Costello, skupina Progresivní aliance socialistů a demokratů: Pokud Rada přijme doporučení pro záruky pro mládež (Youth Guarantee), se kterým nedávno přišla Evropská komise, a pokročí-li ratifikace Úmluvy Mezinárodní organizace práce o domácích pracovnících, zajistí to Irsku progresivní šestiměsíční předsednictví zaměřené na činy.

Brian Crowley, skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu: Nyní máme možnost nastavit program pro budoucnost zemědělství a hospodářského rozvoje.

Pat the Cope Gallagher, skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu: Irsko převezme předsednictví v Radě už posedmé, a to ve chvíli kdy si připomínáme 40. výročí přistoupení Irska do Evropského hospodářského společenství. Irsko bude v průběhu nadcházejících šesti měsíců čelit mnoha výzvám, ale především doufám, že irské předsednictví ve spolupráci s Evropským parlamentem dosáhne významného pokroku v reformě společné rybářské politiky

Marian Harkin, skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu: Od irského předsednictví se toho očekává hodně. Je před ním hodně mravenčí a časově náročné práce na mnoha legislativních návrzích, od reformy společné zemědělské politiky až po Sociální fond. Klade to obrovské nároky na vyjednávací schopnosti našich zástupců a na jejich umění budovat konsensus, aby bylo možno dosáhnout nezbytných dohod.

Jim Higgins, skupina Evropské lidové strany: Irské předsednictví je vynikající příležitostí, jak všem ukázat, že Irsko má co nabídnout a je otevřeno podnikání. Předsednictví se zaměří na velmi široké spektrum otázek, pro mě má zvláštní význam řešení nezaměstnanosti mladých lidí, společná rybářská politika a společná zemědělská politika.

Nessa Childers, skupina Progresivní aliance socialistů a demokratů: Doufejme, že Irové povedou vysoce kompetentní a efektivní předsednictví. Na programu je mnoho důležitých otázek, a já se těším zejména na spolupráci se svými irskými kolegy na tabákové směrnici a na dani z finančních transakcí.

Seán Kelly, skupina Evropské lidové strany: Jako zpravodaj Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku pro nařízení o ochraně údajů jsem rád, že irské předsednictví si tuto otázku vytyčilo jako jednu z priorit a proto doufám, že v této oblasti uvidíme během prvních šesti měsíců roku 2013 skutečný pokrok.

Mairead McGuinness, skupina Evropské lidové strany: Mým přáním pro irské předsednictví je, aby úspěšně uzavřelo dohody o důležitých politických oblastech pro období 2014-2020 a aby znovu vybudovalo tak důležitý smysl pro solidaritu mezi našimi 27 členskými státy EU, který krize rozmělnila.

Gay Mitchell, skupina Evropské lidové strany: Musíme změnit jazyk, na slovech záleží: obnova musí nahradit šetření. Naděje, pracovní místa, tyčí se před námi lepší budoucnost. Lék bude možná hořký, ale jeho jediným cílem je pomoci pacientovi, aby se zotavil.

Paul Murphy, skupina Evropské spojené levice / Severské zelené levice: Doufám, že irské předsednictví EU může přivést mezinárodní pozornost k tomu, jak úsporná opatření, jako třeba ta uskutečňovaná v Irsku, pro obyčejné lidi a hospodářství jako celek nefungují. Předsednictví také dává irským pracujícím a nezaměstnaným možnost projevit svůj nesouhlas s těmito politikami.

Zdroj: Evropský parlament

Datum: 7.1.2013

Podobné články:

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Návštěvnická skupina v Bruselu 20.3.2019

Zástupci českých odborů, živnostníci a řemeslníci z Kroměřížska, ale i další hosté mě včera navštívili v Evropském parlamentu v Bruselu, kam jsem je pozvala. Mluvili jsme spolu o tom, jak Parlament i další instituce EU fungují, ale probrali jsme i všechno ostatní, co je ohledně ...

Olga Sehnalová ke dnešní schůzce s ministrem zemědělství Tomanem 18.3.2019

V Bruselu jsem se dnes setkala s ministrem Miroslavem Tomanem, který zde absolvoval jednání ministrů zemědělství. Pan ministr mne informoval o výsledku schůzky se svým polským protějškem a komisařem Andriukaitisem ohledně záruk Polska v otázce bezpečnosti hovězího masa, ...

Dechový orchestr ZUŠ Kroměříž zazářil ve Štrasburku 11.3.2019

Dechový orchestr ZUŠ Kroměříž letos slaví 50. výročí svého založení. Ke svému jubileu dostal dárek i od europoslankyně Olgy Sehnalové, která členy orchestru a jejich učitele pozvala na studijní návštěvu do Evropského parlamentu ve Štrasburku. Orchestr si ale nenechal ujít možnost ...

Blesk nebo koncepce aneb co se člověk dozví, když se zeptá na kraji 25.2.2019

Původně jsem chtěla tyto informace předat rovnou krajským zastupitelům, ale myslím, že budou zajímat i veřejnost. Podělím se o dva zajímavé dokumenty. Jeden jsem obdržela minulý čtvrtek a ten druhý jsem si našla na webových stránkách Zlínského kraje. Zeptala jsem se totiž Krajského ...

Řidičům kamionů a autobusů se usnadní práce – systém placení mýta v EU se zjednoduší 14.2.2019

Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili dohodu, která umožní zavedení Evropské služby elektronického mýtného (EETS). V praxi to znamená, že dopravcům, kteří jezdí do zemí Evropské unie, odpadne povinnost pořizovat několik zařízení pro platbu elektronického mýtného ...

Jak to vidím já
Hlavní problém okolo supernemocnice? Kdo ji zaplatí, ...

Pod pojmem systemizace pracovních míst si většina z nás asi nepředstaví nic konkrétního. Ve zdravotnictví jsou to zjednodušeně tabulky, které říkají, kolik zdravotníků, lékařů, zdravotních sester, ošetřovatelů a ostatního personálu v nemocnicích potřebujete, abyste zajistili provoz nemocnic. To znamená, abyste bez problémů zajistili nejen běžný provoz ve dne, ...
pokračování

Naše ožehavé téma
Vybíráme z článků
Naše videa
Lucemburské dny

19.11.2015 | Krátké ohlédnutí za Lucemburskými dny v Kroměříži
Stáhněte si

Rychlé odkazy
O mně
Aktivity
Tiskové zprávy
Newsletter EP
Aktuality nejen z EP
Názory a komentáře
Veřejné konzultace
Fotogalerie
Vystoupení v EP
Kontakty
Přístupná verze webu

vote vatch.eu
Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2018. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]