Irští poslanci o nadějích, které vkládají do předsednictví své země v Radě EU

Stabilita, zaměstnanost a růst: to jsou priority právě odstartovaného šestiměsíčního irského předsednictví v Radě EU. Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz spolu s předsedy politických skupin probral plány irské vlády během loňské listopadové návštěvy Dublinu, a teď je řada na irských poslancích Evropského parlamentu, aby nám řekli, čeho by podle nich jejich země měla u kormidla EU v tomto půlroce dosáhnout.

Phil Prendergast, skupina Progresivní aliance socialistů a demokratů: Naše předsednictví upřednostní otázky, které neovlivní jen Irsko,ale budou mít i širší evropský rozměr. Očekává se, že během předsednictví se do popředí evropské agendy dostanou témata jako je růst a vytváření pracovních míst, ochrana rozpočtu EU, dosažení dohody o bankovní unii a dani z finančních transakcí, a řešení obav ohledně neudržitelného zadlužování. Pevně věřím, že během tohoto období toho můžeme hodně dosáhnout, a těším se, že spolu se všemi svými kolegy budu během příštích šesti měsíců hrát roli v boji za progresivní změny v celé Evropě.

Liam Aylward, skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu?: Nezaměstnanost v Evropské unii a zvláště nezaměstnanost mladých se v současné době drží na chronických úrovních a je největší výzvou, které čelíme. Irské předsednictví se musí zaměřit v první řadě na evropské občany, kteří potřebují podporu, a investice, které by zajistily, aby tato a příští generace mohly najít smysluplnou práci a plně realizovat svůj potenciál.

Emer Costello, skupina Progresivní aliance socialistů a demokratů: Pokud Rada přijme doporučení pro záruky pro mládež (Youth Guarantee), se kterým nedávno přišla Evropská komise, a pokročí-li ratifikace Úmluvy Mezinárodní organizace práce o domácích pracovnících, zajistí to Irsku progresivní šestiměsíční předsednictví zaměřené na činy.

Brian Crowley, skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu: Nyní máme možnost nastavit program pro budoucnost zemědělství a hospodářského rozvoje.

Pat the Cope Gallagher, skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu: Irsko převezme předsednictví v Radě už posedmé, a to ve chvíli kdy si připomínáme 40. výročí přistoupení Irska do Evropského hospodářského společenství. Irsko bude v průběhu nadcházejících šesti měsíců čelit mnoha výzvám, ale především doufám, že irské předsednictví ve spolupráci s Evropským parlamentem dosáhne významného pokroku v reformě společné rybářské politiky

Marian Harkin, skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu: Od irského předsednictví se toho očekává hodně. Je před ním hodně mravenčí a časově náročné práce na mnoha legislativních návrzích, od reformy společné zemědělské politiky až po Sociální fond. Klade to obrovské nároky na vyjednávací schopnosti našich zástupců a na jejich umění budovat konsensus, aby bylo možno dosáhnout nezbytných dohod.

Jim Higgins, skupina Evropské lidové strany: Irské předsednictví je vynikající příležitostí, jak všem ukázat, že Irsko má co nabídnout a je otevřeno podnikání. Předsednictví se zaměří na velmi široké spektrum otázek, pro mě má zvláštní význam řešení nezaměstnanosti mladých lidí, společná rybářská politika a společná zemědělská politika.

Nessa Childers, skupina Progresivní aliance socialistů a demokratů: Doufejme, že Irové povedou vysoce kompetentní a efektivní předsednictví. Na programu je mnoho důležitých otázek, a já se těším zejména na spolupráci se svými irskými kolegy na tabákové směrnici a na dani z finančních transakcí.

Seán Kelly, skupina Evropské lidové strany: Jako zpravodaj Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku pro nařízení o ochraně údajů jsem rád, že irské předsednictví si tuto otázku vytyčilo jako jednu z priorit a proto doufám, že v této oblasti uvidíme během prvních šesti měsíců roku 2013 skutečný pokrok.

Mairead McGuinness, skupina Evropské lidové strany: Mým přáním pro irské předsednictví je, aby úspěšně uzavřelo dohody o důležitých politických oblastech pro období 2014-2020 a aby znovu vybudovalo tak důležitý smysl pro solidaritu mezi našimi 27 členskými státy EU, který krize rozmělnila.

Gay Mitchell, skupina Evropské lidové strany: Musíme změnit jazyk, na slovech záleží: obnova musí nahradit šetření. Naděje, pracovní místa, tyčí se před námi lepší budoucnost. Lék bude možná hořký, ale jeho jediným cílem je pomoci pacientovi, aby se zotavil.

Paul Murphy, skupina Evropské spojené levice / Severské zelené levice: Doufám, že irské předsednictví EU může přivést mezinárodní pozornost k tomu, jak úsporná opatření, jako třeba ta uskutečňovaná v Irsku, pro obyčejné lidi a hospodářství jako celek nefungují. Předsednictví také dává irským pracujícím a nezaměstnaným možnost projevit svůj nesouhlas s těmito politikami.

Zdroj: Evropský parlament

Datum: 7.1.2013

Podobné články:

Výbor TRAN dnes schválil návrhy ke zvýšení bezpečnosti vozidel 10.1.2019

Na dnešním zasedání Výboru TRAN, prvním v tomto roce, poslanci Výboru podpořili pozměněný návrh Komise ke zlepšení bezpečnosti vozidel a odhlasovali své stanovisko k nařízení o obecné bezpečnosti. Návrhem se bude dále zabývat Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO), ...

Nekalé praktiky mezi podniky v potravinářství budou díky sociálním demokratům zakázané po celé EU 20.12.2018

Vyjednávači Evropského parlamentu v čele s italským sociálnědemokratickým zpravodajem P. De Castrem ze zemědělského výboru a zástupci členských států v Radě EU včera dosáhli politické dohody nad unikátní evropskou směrnicí. ...

Nejasná zpráva o dvojí kvalitě aneb pohled pod pokličku 11.12.2018

V dnešním vydání Práva vyšel můj komentář k současnému vyjednávání o dvojí kvalitě značkových produktů. Celé znění komentáře si můžete přečíst níže: ...

Olga Sehnalová o Meziskupině pro práva lidí s postižením 10.12.2018

...

Newsletter: Plenární zasedání EP 10.- 13. prosince 2018 ve Štrasburku 9.12.2018

Slavnostní udelení Sacharovovy ceny Olegu Sencovovi ...

Olga Sehnalová vystoupila na konferenci k přístupnosti v oblasti informačních technologií 5.12.2018

Dnes jsem zahájila v Bruselu mezinárodní konferenci věnovanou přístupnosti v oblasti informačních technologií určenou IT expertům. Zdůraznila jsem, že zpřístupňování online služeb je nejen základní právo lidí se zdravotním postižením, ale s ohledem na počty potenciálních ...

Jak to vidím já
Dvojí kvalita: teď se láme chleba

V úterý proběhne v Bruselu důležité hlasování, které rozhodne o tom, jestli bude moci být dvojí kvalita skutečně postavena mimo zákon a v jaké podobě to bude. Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů bude hlasovat o znění směrnice o nekalých obchodních praktikách. ...
pokračování

Naše ožehavé téma
Vybíráme z článků
Mezinárodní konference ke vzdělávání mladých spotřebitelů 19. 11. v Poslanecké sněmovně PČR

19.11.2018 |

Spotřebitelské vzdělávání od nejútlejšího věku je jednou z důležitých podmínek k tomu, aby ve společnosti byli vzdělaní a informovaní spotřebitelé, kteří jsou poučení o svých právech a nebojí se jich využívat. To, jak informovanost ... pokračování

Naše videa
Život se supermarkety, život bez nich

16.9.2015 | Kdy jste naposled nakoupili v supermarketu? Dnes, včera, nebo předevčírem? Obchodní řetězce jsou hlavním místem, kde Češi i jiní Evropané nakupují potraviny. Jejich působení má ale mnoho dopadů i mimo naše žaludky a peněženky. ...
Stáhněte si

Rychlé odkazy
O mně
Aktivity
Tiskové zprávy
Newsletter EP
Aktuality nejen z EP
Názory a komentáře
Veřejné konzultace
Fotogalerie
Vystoupení v EP
Kontakty
Přístupná verze webu

vote vatch.eu
Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2018. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]