Shrnutí lednového plenárního zasedání ve Štrasburku

Evropský parlament na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 16. - 19. ledna 2012 projednal mimo jiné následující témata:

Zahájení zasedání: pocta Gillesovi Jacquierovi, Manuelu Frage Iribarnovi a Václavu Havlovi
Odcházející předseda Evropského parlamentu Jerzy Buzek vzdal hold Gillesovi Jacquierovi, francouzskému novináři zabitému v syrském městě Homs, španělskému státníkovi Manuelu Frage Iribarnovi a v neposlední řadě Václavu Havlovi. Vyjádřil také jménem Parlamentu soustrast rodinám obětí katastrofy italské výletní lodi z tohoto víkendu.

Martin Schulz zvolen předsedou Evropského parlamentu
Členové Evropského parlamentu zvolili Martina Schulze novým předsedou Evropského parlamentu 387 hlasy z 670. Šestapadesátiletý německý poslanec povede Parlament dva a půl roku, do začátku nového volebního období v červenci 2014.

Diskuse s J.M.Barrosem a V.Orbánem o nových maďarských zákonech
Poslanci ve středu diskutovali s předsedou Komise J.M.Barrosem, dánským ministrem pro evropské záležitosti N.Wammenem a maďarským premiérem V.Orbánem o rozhodnutí Komise zahájit řízení pro porušení práva EU proti Maďarsku.

Jednání o užší hospodářské unii: Parlament bije na poplach
Parlament ve středu opět bil na poplach ohledně možných úskalí projednávané mezivládní dohody o užší hospodářské unii. Ve svém usnesení vyjadřuje velmi silné pochybnosti o potřebě jakékoli dohody mimo stávající rámec EU. Zdůrazňuje také, že demokratická odpovědnost musí být posílena a říká, že cílem dohody by mělo být posílení růstu, nikoli pouze prosazování úsporných opatření.

Dánské předsednictví - Evropa v akci v Parlamentu
Ve středu ráno představila dánská předsedkyně vlády Helle Thorningová-Schmidtová program šestiměsíčního předsednictví Dánska v Radě. Většina poslanců jí vyjádřila podporu a naléhala na ni, aby při řešení finanční krize zaujala pevný postoj.

Evropský parlament zvolil svých 14 místopředsedů
Všech 14 místopředsedů Evropského parlamentu bylo zvoleno ve třetím kole volby prostou většinou platných hlasů. Mezi nimi i Oldřich Vlasák, český člen skupiny EKR.

Přísnější kontroly výrobků na hubení škůdců
"Biocidy" - od jedů na krysy po dezinfekční prostředky - budou v návaznosti na čtvrteční hlasování Evropského parlamentu podléhat přísnějším bezpečnostním kontrolám. Cílem novelizovaných předpisů je lepší ochrana lidského zdraví a životního prostředí a zároveň zjednodušení povolovacích postupů nezbytných pro uvedení výrobků na trh.

Parlament volá po bezodkladném snížení plýtvání potravinami v EU o polovinu
Až 50% jedlých a nezávadných potravin je v evropských domácnostech, supermarketech a restauracích každý rok vyhazováno, zatímco 79 milionů unijních občanů žije pod hranicí chudoby a 16 milionů je závislých na potravinové pomoci z dobročinných institucí. Parlament v usnesení přijatém ve čtvrtek požaduje bezodkladná opatření vedoucí ke snížení plýtvání potravinami o polovinu do roku 2025 a zlepšení dostupnosti potravin pro potřebné občany EU.

Lepší nakládání s elektronickým odpadem
Více nefunkčních ledniček, telefonů a elektronických přístrojů bude podléhat sběru a recyklaci. Parlament ve čtvrtek schválil nové cíle, dohodnuté s Radou. Novelizace předpisů o odpadech z elektrických a elektronických zařízení (OEEZ) umožní spotřebitelům vrátit stará zařízení malé velikosti prodejcům a sníží také administrativní zátěž pro podniky.

Zdroj: Evropský parlament.cz

Datum: 20.1.2012

Podobné články:

Evropští poslanci odhlasovali změny v silniční nákladní dopravě 10.4.2019

Zlepšení podmínek pro řidiče a úpravu pravidel pro silniční nákladní dopravce minulý týden odhlasovali poslanci a poslankyně Evropského parlamentu na svém plenárním zasedání. Po téměř dvou letech debat o tzv. balíčku mobility se podařilo najít v Evropském parlamentu většinu, ...

K jednání Zastupitelstva Zlínského kraje 7.4.2019

Zastupitelé Zlínského kraje budou zítra rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat krajské zdravotnictví a krajský rozpočet na mnoho dalších let. Na otevřený dopis, který jsme odeslali krajským zastupitelům minulý týden, reagovala skupina primářů vybraných vedením kraje ...

Dvojí kvalita potravin – vyjádření Olgy Sehnalové k aktuálnímu vývoji 4.4.2019

 "Můj boj za kvalitní potraviny zdaleka ještě nekončí," prohlásila včera na tiskové konferenci česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která téma do Bruselu přinesla a svojí prací jej z nechténného dotáhla až do jeho zákonné úpravy. Ta se nyní dostala do fáze finálního ...

Otevřený dopis zastupitelům Zlínského kraje 3.4.2019

Toto je otevřený dopis, který jsme dnes zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty.

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Návštěvnická skupina v Bruselu 20.3.2019

Zástupci českých odborů, živnostníci a řemeslníci z Kroměřížska, ale i další hosté mě včera navštívili v Evropském parlamentu v Bruselu, kam jsem je pozvala. Mluvili jsme spolu o tom, jak Parlament i další instituce EU fungují, ale probrali jsme i všechno ostatní, co je ohledně ...

Jak to vidím já
Krajem obchází strach aneb jak jsme chystali konferenci ...

Od počátku, co se angažuji společně s dalšími kolegy okolo krajského zdravotnictví, vidím jeden společný rys mnohých rozhovorů s lidmi v různých pozicích více či méně závislých na Zlínském kraji. Tím rysem je strach. Strach říci nahlas svůj názor, strach se pod něco podepsat a nejnověji i strach i jen veřejně vystoupit na odborné konferenci. Strach z čeho ...
pokračování

Naše ožehavé téma
Vybíráme z článků
Evropské řešení dvojí kvality je polovičaté, teď je řada na nás, uvedla Olga Sehnalová

17.4.2019 |

(Štrasburk, 17. dubna 2019) Evropský parlament dnes většinou schválil nová pravidla, která se týkají také otázky dvojí kvality výrobků. Za nedostatečné je považuje česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD). ... pokračování

Naše videa
TK - Balíček technické způsobilosti vozidel

2.7.2013 | Záznam vystoupení Olgy Sehnalové na tiskové konferenci - Balíček technické způsobilosti vozidel
Stáhněte si

Rychlé odkazy
O mně
Aktivity
Tiskové zprávy
Newsletter EP
Aktuality nejen z EP
Názory a komentáře
Veřejné konzultace
Fotogalerie
Vystoupení v EP
Kontakty
Přístupná verze webu

vote vatch.eu
Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2018. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]