Projednávaná legislativa v Evropském parlamentu

Evropský parlament na svém plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 12. a 13. října 2011 projednal mimo jiné následující témata:


Zahájení zasedání: vývoj na Blízkém východě, odsouzení Tymošenkové
Předseda Evropského parlamentu Jerzy Buzek v úvodu plenárního zasedání v Bruselu tento týden přivítal pokrok na cestě k demokracii na Blízkém východě, odsoudil však nedávné násilí. Odsoudil také rozsudek odnětí svobody na sedm let pro vůdkyni ukrajinské opozice Julii Tymošenkovou z 11. října.

Plénum Parlamentu diskutuje o nejnovějších nástrojích pro překonání krize eurozóny
Středeční rozpravu v plénu mezi poslanci, Komisí a Radou před klíčovým nadcházejícím zasedáním Evropské rady prostoupilo vědomí naléhavosti. Předseda Komise José Manuel Barroso představil komplexní ‘cestovní mapu ke stabilitě a růstu’, jejíž součástí je mimo jiné rekapitalizace bank v rámci celé EU a další opatření hospodářské správy. Někteří poslanci uvítali holistický charakter plánu, podle jiných postrádá plán ambice. Několik poslanců zpochybnilo plánovaný proces rekapitalizace.


Reformy DPH se mají zaměřit na boj s podvody, pomoc malým firmám a podporu ekologických produktů
Prokazování podvodů, osvobození neziskových organizací a malých firem od DPH a nižší sazby pro 'zelené' výrobky jsou mezi nejdůležitějšími návrhy usnesení o budoucím systému DPH přijatém ve čtvrtek. Poslanci také vyzývají k silnější roli Komise při prosazování harmonizace DPH, která by měla zvýšit efektivitu a snížit administrativní zátěž podniků.


Krize eura: Poslanci požadují harmonizovaná opatření a reformy
Parlament vyzval v usnesení přijatém ve čtvrtek k vytvoření cestovní mapy EU pro ukončení krize. Doporučuje rekapitalizovat evropské banky, další harmonizaci národních daňových systémů, vydávání eurobondů a posílení opatření správy hospodářských záležitostí v eurozóně.


Schengen: Bulharsko a Rumunsko nesmí být rukojmí populismu, říká Parlament
Členské státy by se měly vyvarovat národního populismu a rozhodovat o přistoupení Bulharska a Rumunska do schengenského prostoru pouze na základě stávajících kritérií, říká Evropský parlament v usnesení přijatém ve čtvrtek. Poslanci vyzývají Evropskou radu, aby přijala opatření nezbytná pro vstup obou zemí do prostoru bez hraničních kontrol.


Aktivity EP

Parlamentarium slavnostně otevřeno
V úterý 11. října, za přítomnosti belgické princezny Astrid a dalších hostů, zahájil předseda Evropského parlamentu Jerzy Buzek provoz návštěvnického centra Evropského parlamentu - Parlamentaria.
EuroparlTV
Aktuálně na EuroparlTV:

Reportáž: Zvažujeme hodnotu volného pohybu

Ze zákulisí: Kdo je šéfem EU?


Další pořady na:

http://www.europarltv.europa.eu/cs/home.aspx


Colu, pijeme Colu ... Všichni tu samou?
Asi jste sami zaznamenali nedávné pozdvižení okolo rozdílné kvality ‘stejných’ potravin v různých zemích Evropské unie. Poslanci Evropského parlamentu se této otázce věnovali již několikrát, naposledy v interpelaci rumunské lidovecké poslankyně Oany Antonescu.


Cena LUX 2011: Evropský film v záři reflektorů
Třemi finalisty ceny LUX 2011 jsou:

- Attenberg od režisérky Athiny Rachel Tsangari (Řecko)
- Les neiges du Kilimandjaro (Sněhy Kilimandžára) od režiséra Roberta Guédiguina (Francie)
- Play od režiséra Ruben Östlunda (koprodukce Švédska, Francie a Dánska)

Od tohoto týdne mají poslanci Evropského parlamentu možnost tyto tři filmy shlédnout a hlasováním vybrat vítěze.Aktivity IKEP

19. 10. 2011 Arabské jaro - EU a revoluce v arabském světě
Chcete se se dozvědět více o zahraniční politice EU v arabském světě? Přijďte 19.10.2011 v 17 hodin na seminář do Evropského domu.


Zajímá Vás hospodářská situace v Evropě, jaká může být zemědělská politika EU či rozvoj regionu?
Přijďte v pátek 21. října na první česko-slovenské fórum občana. Od 10 hodin na Masarykově univerzitě v Brně budete moci s europoslanci Oldřichem Vlasákem, Jaromírem Kohlíčkem a Eduardem Kukanem diskutovat o hospodářské situaci v Evropě, rozšiřování EU, zahraniční službě EU, Lisabonské smlouvě nebo rozpočtu EU 2014-2020.


2. 11. 2011 - EU po Lisabonu - demokratičtější a efektivnější?
Chcete se dozvědět více o politice EU po přijetí Lisabonské smlouvy? Přijďte 2. 11. 2011 v 17 hodin na seminář do Evropského domu.


Příležitosti a zkušenosti z institucí Evropské unie z první ruky
Naše kancelář spolu s Eurocentrem a Zastoupením Evropské komise vás zve na seminář ‘Příležitosti a zkušenosti z institucí Evropské unie z první ruky ‘, který se koná ve středu 9. listopadu 2011 od 15 do 16 hod na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.


16. 11. 2011 - Mladí a Evropa
Chcete se dozvědět více o Evropských iniciativách pro mladé (Youth in Action, Youth on the Move)? Přijďte 16.11.2011 v 17 hodin na seminář do Evropského domu.

Datum: 14.10.2011

Podobné články:

Cyklojízda do Kurovického lomu 21.9.2019

Letošní cyklojízda v rámci Evropského týdne mobility se nám náramně vydařila. Ranní mrazíky vystřídal nádherný prosluněný den. Díky asistenci Městské policie jsme se bezpečné dostali z centra města a pohodovou jízdou přes Záhlinice a Tlumačov jsme dorazili do Kurovického lomu, ...

Evropští poslanci odhlasovali změny v silniční nákladní dopravě 10.4.2019

Zlepšení podmínek pro řidiče a úpravu pravidel pro silniční nákladní dopravce minulý týden odhlasovali poslanci a poslankyně Evropského parlamentu na svém plenárním zasedání. Po téměř dvou letech debat o tzv. balíčku mobility se podařilo najít v Evropském parlamentu většinu, ...

K jednání Zastupitelstva Zlínského kraje 7.4.2019

Zastupitelé Zlínského kraje budou zítra rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat krajské zdravotnictví a krajský rozpočet na mnoho dalších let. Na otevřený dopis, který jsme odeslali krajským zastupitelům minulý týden, reagovala skupina primářů vybraných vedením kraje ...

Dvojí kvalita potravin – vyjádření Olgy Sehnalové k aktuálnímu vývoji 4.4.2019

 "Můj boj za kvalitní potraviny zdaleka ještě nekončí," prohlásila včera na tiskové konferenci česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která téma do Bruselu přinesla a svojí prací jej z nechténného dotáhla až do jeho zákonné úpravy. Ta se nyní dostala do fáze finálního ...

Otevřený dopis zastupitelům Zlínského kraje 3.4.2019

Toto je otevřený dopis, který jsme dnes zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty.

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Moje videa
Hanácké bál - Brusel

9.5.2013 | Jaký byl Hanácké bál v Bruselu? Podívejte se na naše video
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]