Projednávaná legislativa v Evropském parlamentu

Evropský parlament na svém plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 12. a 13. října 2011 projednal mimo jiné následující témata:


Zahájení zasedání: vývoj na Blízkém východě, odsouzení Tymošenkové
Předseda Evropského parlamentu Jerzy Buzek v úvodu plenárního zasedání v Bruselu tento týden přivítal pokrok na cestě k demokracii na Blízkém východě, odsoudil však nedávné násilí. Odsoudil také rozsudek odnětí svobody na sedm let pro vůdkyni ukrajinské opozice Julii Tymošenkovou z 11. října.

Plénum Parlamentu diskutuje o nejnovějších nástrojích pro překonání krize eurozóny
Středeční rozpravu v plénu mezi poslanci, Komisí a Radou před klíčovým nadcházejícím zasedáním Evropské rady prostoupilo vědomí naléhavosti. Předseda Komise José Manuel Barroso představil komplexní ‘cestovní mapu ke stabilitě a růstu’, jejíž součástí je mimo jiné rekapitalizace bank v rámci celé EU a další opatření hospodářské správy. Někteří poslanci uvítali holistický charakter plánu, podle jiných postrádá plán ambice. Několik poslanců zpochybnilo plánovaný proces rekapitalizace.


Reformy DPH se mají zaměřit na boj s podvody, pomoc malým firmám a podporu ekologických produktů
Prokazování podvodů, osvobození neziskových organizací a malých firem od DPH a nižší sazby pro 'zelené' výrobky jsou mezi nejdůležitějšími návrhy usnesení o budoucím systému DPH přijatém ve čtvrtek. Poslanci také vyzývají k silnější roli Komise při prosazování harmonizace DPH, která by měla zvýšit efektivitu a snížit administrativní zátěž podniků.


Krize eura: Poslanci požadují harmonizovaná opatření a reformy
Parlament vyzval v usnesení přijatém ve čtvrtek k vytvoření cestovní mapy EU pro ukončení krize. Doporučuje rekapitalizovat evropské banky, další harmonizaci národních daňových systémů, vydávání eurobondů a posílení opatření správy hospodářských záležitostí v eurozóně.


Schengen: Bulharsko a Rumunsko nesmí být rukojmí populismu, říká Parlament
Členské státy by se měly vyvarovat národního populismu a rozhodovat o přistoupení Bulharska a Rumunska do schengenského prostoru pouze na základě stávajících kritérií, říká Evropský parlament v usnesení přijatém ve čtvrtek. Poslanci vyzývají Evropskou radu, aby přijala opatření nezbytná pro vstup obou zemí do prostoru bez hraničních kontrol.


Aktivity EP

Parlamentarium slavnostně otevřeno
V úterý 11. října, za přítomnosti belgické princezny Astrid a dalších hostů, zahájil předseda Evropského parlamentu Jerzy Buzek provoz návštěvnického centra Evropského parlamentu - Parlamentaria.
EuroparlTV
Aktuálně na EuroparlTV:

Reportáž: Zvažujeme hodnotu volného pohybu

Ze zákulisí: Kdo je šéfem EU?


Další pořady na:

http://www.europarltv.europa.eu/cs/home.aspx


Colu, pijeme Colu ... Všichni tu samou?
Asi jste sami zaznamenali nedávné pozdvižení okolo rozdílné kvality ‘stejných’ potravin v různých zemích Evropské unie. Poslanci Evropského parlamentu se této otázce věnovali již několikrát, naposledy v interpelaci rumunské lidovecké poslankyně Oany Antonescu.


Cena LUX 2011: Evropský film v záři reflektorů
Třemi finalisty ceny LUX 2011 jsou:

- Attenberg od režisérky Athiny Rachel Tsangari (Řecko)
- Les neiges du Kilimandjaro (Sněhy Kilimandžára) od režiséra Roberta Guédiguina (Francie)
- Play od režiséra Ruben Östlunda (koprodukce Švédska, Francie a Dánska)

Od tohoto týdne mají poslanci Evropského parlamentu možnost tyto tři filmy shlédnout a hlasováním vybrat vítěze.Aktivity IKEP

19. 10. 2011 Arabské jaro - EU a revoluce v arabském světě
Chcete se se dozvědět více o zahraniční politice EU v arabském světě? Přijďte 19.10.2011 v 17 hodin na seminář do Evropského domu.


Zajímá Vás hospodářská situace v Evropě, jaká může být zemědělská politika EU či rozvoj regionu?
Přijďte v pátek 21. října na první česko-slovenské fórum občana. Od 10 hodin na Masarykově univerzitě v Brně budete moci s europoslanci Oldřichem Vlasákem, Jaromírem Kohlíčkem a Eduardem Kukanem diskutovat o hospodářské situaci v Evropě, rozšiřování EU, zahraniční službě EU, Lisabonské smlouvě nebo rozpočtu EU 2014-2020.


2. 11. 2011 - EU po Lisabonu - demokratičtější a efektivnější?
Chcete se dozvědět více o politice EU po přijetí Lisabonské smlouvy? Přijďte 2. 11. 2011 v 17 hodin na seminář do Evropského domu.


Příležitosti a zkušenosti z institucí Evropské unie z první ruky
Naše kancelář spolu s Eurocentrem a Zastoupením Evropské komise vás zve na seminář ‘Příležitosti a zkušenosti z institucí Evropské unie z první ruky ‘, který se koná ve středu 9. listopadu 2011 od 15 do 16 hod na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.


16. 11. 2011 - Mladí a Evropa
Chcete se dozvědět více o Evropských iniciativách pro mladé (Youth in Action, Youth on the Move)? Přijďte 16.11.2011 v 17 hodin na seminář do Evropského domu.

Datum: 14.10.2011

Podobné články:

Nejasná zpráva o dvojí kvalitě aneb pohled pod pokličku 11.12.2018

V dnešním vydání Práva vyšel můj komentář k současnému vyjednávání o dvojí kvalitě značkových produktů. Celé znění komentáře si můžete přečíst níže: ...

Olga Sehnalová o Meziskupině pro práva lidí s postižením 10.12.2018

...

Newsletter: Plenární zasedání EP 10.- 13. prosince 2018 ve Štrasburku 9.12.2018

Slavnostní udelení Sacharovovy ceny Olegu Sencovovi ...

Olga Sehnalová vystoupila na konferenci k přístupnosti v oblasti informačních technologií 5.12.2018

Dnes jsem zahájila v Bruselu mezinárodní konferenci věnovanou přístupnosti v oblasti informačních technologií určenou IT expertům. Zdůraznila jsem, že zpřístupňování online služeb je nejen základní právo lidí se zdravotním postižením, ale s ohledem na počty potenciálních ...

Návštěvnická skupina v Bruselu 4.12.2018

Dnes jsem v Evropském parlamentu přivítala další skupinu návštěvníků z České republiky. Byli mezi nimi mimo jiné vítězné školní týmy soutěže Spotřeba pro život, studentky a studenti Parlamentu dětí a mládeže, Český svaz žen ze Zlínského kraje, vítězové soutěže Evropských ...

Evropská karta lidí s postižením je realitou již v osmi státech, její přínosy zhodnotila konference v Evropském parlamentu 28.11.2018

Pokud máte nějakou formu postižení, Vaše průkazka osoby se zdravotním postižením Vám umožní využít například slevu na jízdné nebo levnější vstupenku na zámek. Co se ale stane, pokud chcete cestovat do jiného státu Evropské unie? ...

Jak to vidím já
Olga Sehnalová k debatě Evropského parlamentu Střet ...

...
pokračování

Naše ožehavé téma
Vybíráme z článků
Evropská karta lidí s postižením je realitou již v osmi státech, její přínosy zhodnotila konference v Evropském parlamentu

28.11.2018 |

Pokud máte nějakou formu postižení, Vaše průkazka osoby se zdravotním postižením Vám umožní využít například slevu na jízdné nebo levnější vstupenku na zámek. Co se ale stane, pokud chcete cestovat do jiného státu Evropské ... pokračování

Naše videa
Irské dny Olgy Sehnalové

13.5.2013 | Připomeňme si Irské dny v Kroměříži z května 2013
Stáhněte si

Rychlé odkazy
O mně
Aktivity
Tiskové zprávy
Newsletter EP
Aktuality nejen z EP
Názory a komentáře
Veřejné konzultace
Fotogalerie
Vystoupení v EP
Kontakty
Přístupná verze webu

vote vatch.eu
Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2018. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]