Plenární zasedání Evropského parlamentu 9. - 12. února 2015 ve Štrasburku

Na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 9. - 12. února projedná Evropský parlament mimo jiné tato témata:

Boj proti terorismu: rozprava o prioritách před summitem EU

Poslanci ve středeční rozpravě s Radou a Komisí představí své podněty k případným unijním opatřením na boj proti terorismu. Rozprava začíná v 9:00, Parlament přijme k této otázce rovněž ve středu usnesení. Boj proti terorismu bude hlavním tématem neformálního setkání hlav států a vlád EU v Bruselu dne 12. února. 

Mučení ze strany CIA a role zemí EU: EP vyzve k ukončení beztrestnosti

Ukončit beztrestnost – to bude hlavní požadavek usnesení k odhalením Senátu USA o používání mučení a jiných krutých, nelidských či ponižujících zacházení se zadrženými, která v návaznosti na teroristické útoky z 11. září využívala CIA. Poslanci se vyjádří také k údajné či přiznané spoluúčasti některých členských států EU na těchto jednáních a ve středu budou hlasovat o usnesení o těchto otázkách.  

Rozprava o humanitární krizi v Sýrii a Iráku

Vážná humanitární krize v Sýrii a Iráku, výrazně prohloubená násilím takzvaného Islámského státu, bude ve středu předmětem rozpravy poslanců s šéfkou unijní diplomacie Federicou Mogheriniovou. Parlament bude ve čtvrtek hlasovat o usnesení k situaci v těchto dvou zemích.

Sledování dodržování zásad demokracie a základních práv v EU

Poslanci budou ve středu v podvečer diskutovat s místopředsedou Komise Fransem Timmermansem a zástupci lotyšského předsednictví o návrzích na rámec EU pro demokracii, právní stát a základní práva. Jeho cílem by mělo být zhodnotit, zda členské státy dodržují své povinnosti v těchto oblastech.

Vnější hranice, migrace a azyl: rozprava o úlohách unijních agentur

Poslanci budou ve středu v podvečer diskutovat s Radou a Komisí o úlohách, prostředcích a schopnostech unijní agentury pro ochranu vnějších hranic Frontex a Evropském podpůrném úřadu pro otázky azylu.

Označování země původu masa u zpracovaných potravin

Maso využívané jako složka zpracovaných potravin, například lasagní, by mělo podléhat podobným pravidlům na označování země původu jako čerstvé hovězí – poslanci by tak měli uvést v pondělní rozpravě. V usnesení, o kterém bude Parlament hlasovat ve středu, pak pravděpodobně vyzvou Evropskou komisi, aby v této souvislosti předložila legislativní návrh.

Přístup k inovativním a cenově dostupným lékům

Obavy týkající se přístupu pacientů k inovativním lékům z důvodu jejich vysoké ceny budou předmětem středeční rozpravy poslanců se zástupci Rady a Komise. Vysoké ceny nových léčiv chorob jako například hepatitidy C přiměly nedávno poslance a některé členské státy znovuotevřít diskusi o případných celounijních opatřeních, která by zjednodušila přístup k cenově dostupné a inovativní léčbě.

 

Zdroj: Tiskové oddělení Evropského parlamentu

 

Datum: 9.2.2015

Podobné články:

Newsletter: Plenární zasedání EP 15.- 18. dubna 2019 ve Štrasburku 15.4.2019

Ve Štrasburku dnes začíná poslední plenární zasedání poslanců a poslankyň Evropského parlamentu před květnovými eurovolbami. Na programu bude mít hlasování o dvojí kvalitě výrobků i další témata, například: ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 3. - 4. dubna 3.4.2019

Brexit: Parlament diskutuje o nejnovějším vývoji ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 25. - 28. 3. 2019 25.3.2019

Hlasování o dohodě na reformě autorského práva pro internet  ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 11.- 14. března 2019 ve Štrasburku 11.3.2019

Budoucnost Evropy: Rozprava se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 14.- 17. ledna 2019 ve Štrasburku  14.1.2019

Ve Štrasburku dnes začíná první plenární zasedání roku 2019. Poslanci a poslankyně Evropského parlamentu se budou v tomto týdnu věnovat mimo jiné těmto tématům: ...

Newsletter: Plenární zasedání EP, 28. - 29. listopadu 2018, Brusel 28.11.2018

 V Evropském parlamentu v Bruselu dnes začíná dvoudenní plenární zasedání poslanců a poslankyň. Diskutovat budou mimo jiné o těchto tématech: ...

Moje videa
Vystoupení v OSN

12.4.2018 | Pane prezidente, Vážení delegáti, svým projevem bych chtěla navázat jménem České republiky na prohlášení, které vydala Evropská unie dnes ráno. Bezpečnost silničního provozu je celosvětově významné společenské téma, které ...
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]