Plenární zasedání Evropského parlamentu 9. - 12. února 2015 ve Štrasburku

Na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 9. - 12. února projedná Evropský parlament mimo jiné tato témata:

Boj proti terorismu: rozprava o prioritách před summitem EU

Poslanci ve středeční rozpravě s Radou a Komisí představí své podněty k případným unijním opatřením na boj proti terorismu. Rozprava začíná v 9:00, Parlament přijme k této otázce rovněž ve středu usnesení. Boj proti terorismu bude hlavním tématem neformálního setkání hlav států a vlád EU v Bruselu dne 12. února. 

Mučení ze strany CIA a role zemí EU: EP vyzve k ukončení beztrestnosti

Ukončit beztrestnost – to bude hlavní požadavek usnesení k odhalením Senátu USA o používání mučení a jiných krutých, nelidských či ponižujících zacházení se zadrženými, která v návaznosti na teroristické útoky z 11. září využívala CIA. Poslanci se vyjádří také k údajné či přiznané spoluúčasti některých členských států EU na těchto jednáních a ve středu budou hlasovat o usnesení o těchto otázkách.  

Rozprava o humanitární krizi v Sýrii a Iráku

Vážná humanitární krize v Sýrii a Iráku, výrazně prohloubená násilím takzvaného Islámského státu, bude ve středu předmětem rozpravy poslanců s šéfkou unijní diplomacie Federicou Mogheriniovou. Parlament bude ve čtvrtek hlasovat o usnesení k situaci v těchto dvou zemích.

Sledování dodržování zásad demokracie a základních práv v EU

Poslanci budou ve středu v podvečer diskutovat s místopředsedou Komise Fransem Timmermansem a zástupci lotyšského předsednictví o návrzích na rámec EU pro demokracii, právní stát a základní práva. Jeho cílem by mělo být zhodnotit, zda členské státy dodržují své povinnosti v těchto oblastech.

Vnější hranice, migrace a azyl: rozprava o úlohách unijních agentur

Poslanci budou ve středu v podvečer diskutovat s Radou a Komisí o úlohách, prostředcích a schopnostech unijní agentury pro ochranu vnějších hranic Frontex a Evropském podpůrném úřadu pro otázky azylu.

Označování země původu masa u zpracovaných potravin

Maso využívané jako složka zpracovaných potravin, například lasagní, by mělo podléhat podobným pravidlům na označování země původu jako čerstvé hovězí – poslanci by tak měli uvést v pondělní rozpravě. V usnesení, o kterém bude Parlament hlasovat ve středu, pak pravděpodobně vyzvou Evropskou komisi, aby v této souvislosti předložila legislativní návrh.

Přístup k inovativním a cenově dostupným lékům

Obavy týkající se přístupu pacientů k inovativním lékům z důvodu jejich vysoké ceny budou předmětem středeční rozpravy poslanců se zástupci Rady a Komise. Vysoké ceny nových léčiv chorob jako například hepatitidy C přiměly nedávno poslance a některé členské státy znovuotevřít diskusi o případných celounijních opatřeních, která by zjednodušila přístup k cenově dostupné a inovativní léčbě.

 

Zdroj: Tiskové oddělení Evropského parlamentu

 

Datum: 9.2.2015

Podobné články:

Newsletter: Plenární zasedání EP 15.- 18. dubna 2019 ve Štrasburku 15.4.2019

Ve Štrasburku dnes začíná poslední plenární zasedání poslanců a poslankyň Evropského parlamentu před květnovými eurovolbami. Na programu bude mít hlasování o dvojí kvalitě výrobků i další témata, například: ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 3. - 4. dubna 3.4.2019

Brexit: Parlament diskutuje o nejnovějším vývoji ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 25. - 28. 3. 2019 25.3.2019

Hlasování o dohodě na reformě autorského práva pro internet  ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 11.- 14. března 2019 ve Štrasburku 11.3.2019

Budoucnost Evropy: Rozprava se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 14.- 17. ledna 2019 ve Štrasburku  14.1.2019

Ve Štrasburku dnes začíná první plenární zasedání roku 2019. Poslanci a poslankyně Evropského parlamentu se budou v tomto týdnu věnovat mimo jiné těmto tématům: ...

Newsletter: Plenární zasedání EP, 28. - 29. listopadu 2018, Brusel 28.11.2018

 V Evropském parlamentu v Bruselu dnes začíná dvoudenní plenární zasedání poslanců a poslankyň. Diskutovat budou mimo jiné o těchto tématech: ...

Moje videa
Dvojí kvalita výrobků na jednotném trhu

13.9.2018 | Pane předsedající, vážené kolegyně a kolegové, od první interpelace mé a několika dalších kolegů, kterou jsme reagovali na první signály o dvojí kvalitě, uplynulo dlouhých sedm let. Sedm let od odpovědi Evropské komise, že v ...
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]