Plenární zasedání EP 13.-16.února 2012 ve Štrasburku

Lidé bez domova v mrazivém počasí
Jelikož v Evropě zemřelo v poslední době kvůli mrazu již několik stovek lidí, zejména bezdomovců, poslanci budou po Evropské komisi požadovat, aby jednala v souladu s jejich požadavkem ze září 2011 na vytvoření strategie v oblasti bezdomovectví. Bez domova je v EU 3 miliony lidí.


Příprava na zasedání Evropské rady
Ekonomická situace v Evropě bude opět v centru pozornosti příští Evropské rady, plánované na 1. a 2. března. Parlament bude proto ve středu diskutovat o tématech, která považuje za prioritní a své podněty představí zástupcům Rady a Komise. Summit by měl zhodnotit první fázi tzv.evropského semestru - nástroje pro koordinaci hospodářských politik - jakož i pokrok v dosavadních rozhodnutích týkajících se vyvedení EU z krize.


Italský premiér Mario Monti v plénu EP
Ve středu v 15:00 budou poslanci diskutovat s italským premiérem Mariem Montim o ekonomické situaci v Itálii a v Evropě. Po jeho vystoupení se ujmou slova zástupci politických skupin v EP.


Situace v Sýrii
Ve středu před Parlament předstoupí zástupce dánského předsednictví, aby jménem vysoké představitelky EU Catherine Ashton s poslanci diskutoval o situaci v Sýrii. Rozprava bude ve čtvrtek následována usnesením Parlamentu.


Usnesení o aktuálním politickém vývoji v Maďarsku
Po vášnivé rozpravě za účasti maďarského premiéra Viktora Orbána 18.ledna budou poslanci ve čtvrtek hlasovat o usnesení o aktuálním politickém vývoji v Maďarsku.


Parlament se vyjádří k volbám v Rusku
Poslanci Evropského parlamentu budou ve čtvrtek schvalovat usnesení, ve kterém se vyjádří k situaci v Rusku v souvislosti s parlamentními volbami z prosince 2011. Text se rovněž dotkne nedávných demonstrací a blížících se březnových prezidentských voleb.


Záchrana programu potravinové pomoci pro chudé občany
Evropský parlament v úterý probere plán na záchranu programu potravinové pomoci pro potřebné občany EU. Hlasování proběhne ve středu. Pokud poslanci schválí kompromis dojednaný s Radou, program bude pokračovat do konce roku 2013, s ročním rozpočtovým stropem ve výši 500 milionů eur.


V oblasti růstu a zaměstnanosti je třeba učinit více
Pro dosažení užší hospodářské koordinace budou muset členské státy EU v oblasti doporučených reforem konat rozhodněji a viditelněji, píše se v návrhu usnesení, o kterém bude Parlament hlasovat ve středu. V usnesení, které je odpovědí EP na analýzu Komise týkající se pokynů pro zajištění růstu a zaměstnanosti, poslanci vyzývají k většímu úsilí v těchto oblastech, jakož i v boji proti chudobě. Poslanci budou rovněž v úterý dopoledne diskutovat o růstu a zaměstnanosti v sektoru služeb.


Přesměrování eurofondů ke zvýšení zaměstnanosti mladých
Poslanci budou v pondělí klást dotazy Komisi ohledně jejího plánu na využití až 82 miliard eur ze strukturálních fondů, které dosud nebyly přiděleny konkrétním projektům, na podporu malého a středního podnikání a boje s nezaměstnaností mladých občanů.


Jak dál s eurobondy?
Poslanci budou v úterý zpovídat Komisi o aktuálním stavu její zelené knihy o eurobondech včetně reakcí, které Komise dosud obdržela. Evropské dluhopisy by se mohly ve střednědobém horizontu pro eurozónu stát zdrojem stability, nestačí však na naplnění jejích krátkodobých potřeb, uvádí se v návrhu usnesení, které by mělo být plénem schváleno ve středu.


Lepší podmínky pro chovatele mléčného skotu
Posílit vyjednávací pozice farmářů tak, aby za své mléko dostávali spravedlivou cenu a mohli se lépe připravit na konec mléčných kvót v roce 2015 jsou hlavními cíli nové legislativy, o které bude Parlament diskutovat v úterý a hlasovat ve středu.


Uvolnění rádiových kmitočtů pro mobilní širokopásmové služby
Parlament bude v úterý hlasovat o návrhu dohody s členskými státy o způsobech přidělení rádiových kmitočtů pro nová využití, jako například bezdrátové širokopásmové služby. Rádiové kmitočty byly uvolněny po přechodu z analogového na digitální televizní vysílání.


Zdroj: Evropský parlament

Datum: 12.2.2012

Podobné články:

Evropští poslanci odhlasovali změny v silniční nákladní dopravě 10.4.2019

Zlepšení podmínek pro řidiče a úpravu pravidel pro silniční nákladní dopravce minulý týden odhlasovali poslanci a poslankyně Evropského parlamentu na svém plenárním zasedání. Po téměř dvou letech debat o tzv. balíčku mobility se podařilo najít v Evropském parlamentu většinu, ...

K jednání Zastupitelstva Zlínského kraje 7.4.2019

Zastupitelé Zlínského kraje budou zítra rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat krajské zdravotnictví a krajský rozpočet na mnoho dalších let. Na otevřený dopis, který jsme odeslali krajským zastupitelům minulý týden, reagovala skupina primářů vybraných vedením kraje ...

Dvojí kvalita potravin – vyjádření Olgy Sehnalové k aktuálnímu vývoji 4.4.2019

 "Můj boj za kvalitní potraviny zdaleka ještě nekončí," prohlásila včera na tiskové konferenci česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která téma do Bruselu přinesla a svojí prací jej z nechténného dotáhla až do jeho zákonné úpravy. Ta se nyní dostala do fáze finálního ...

Otevřený dopis zastupitelům Zlínského kraje 3.4.2019

Toto je otevřený dopis, který jsme dnes zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty.

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Návštěvnická skupina v Bruselu 20.3.2019

Zástupci českých odborů, živnostníci a řemeslníci z Kroměřížska, ale i další hosté mě včera navštívili v Evropském parlamentu v Bruselu, kam jsem je pozvala. Mluvili jsme spolu o tom, jak Parlament i další instituce EU fungují, ale probrali jsme i všechno ostatní, co je ohledně ...

Jak to vidím já
Krajem obchází strach aneb jak jsme chystali konferenci ...

Od počátku, co se angažuji společně s dalšími kolegy okolo krajského zdravotnictví, vidím jeden společný rys mnohých rozhovorů s lidmi v různých pozicích více či méně závislých na Zlínském kraji. Tím rysem je strach. Strach říci nahlas svůj názor, strach se pod něco podepsat a nejnověji i strach i jen veřejně vystoupit na odborné konferenci. Strach z čeho ...
pokračování

Naše ožehavé téma
Vybíráme z článků
Evropské řešení dvojí kvality je polovičaté, teď je řada na nás, uvedla Olga Sehnalová

17.4.2019 |

(Štrasburk, 17. dubna 2019) Evropský parlament dnes většinou schválil nová pravidla, která se týkají také otázky dvojí kvality výrobků. Za nedostatečné je považuje česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD). ... pokračování

Naše videa
Litevské dny Olgy Sehnalové

11.11.2013 | Jaké byly Litevské dny? Podívejte se na naše video z průběhu akce
Stáhněte si

Rychlé odkazy
O mně
Aktivity
Tiskové zprávy
Newsletter EP
Aktuality nejen z EP
Názory a komentáře
Veřejné konzultace
Fotogalerie
Vystoupení v EP
Kontakty
Přístupná verze webu

vote vatch.eu
Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2018. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]