Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 9. - 12. března 2015 ve Štrasburku

Na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 9. - 12. března projedná Evropský parlament mimo jiné tato témata:

Rozprava o vraždě Borise Němcova
Poslanci budou ve středu odpoledne hovořit s šéfkou unijní diplomacie Federicou Mogheriniovou o vraždě vůdce ruské opozice Borise Němcova. Rozprava se bude týkat také všeobecného stavu demokracie v Rusku.
 
Poslanci proberou hospodářské priority EU
Poslanci budou ve středu diskutovat se zástupci Komise a lotyšského předsednictví v Radě o hospodářských prioritách EU. Očekává se, že podpoří trojpilířový přístup Komise k růstu, založený na investicích, strukturálních reformách a rozpočtové konsolidaci podporující růst.
 
Zastropování poplatků za platby kartou: konečné hlasování

Parlament bude v úterý hlasovat o omezení poplatků, které účtují banky obchodníkům za obsluhu plateb kartou. Na pravidlech se již poslanci neformálně v prosinci dohodli se členskými státy. Strop se bude týkat jak přeshraničních, tak domácích plateb kartou a měl by snížit náklady uživatelů platebních karet.
 
Parlament chce posílit rovnost mezi muži a ženami v EU

Poslanci budou v úterý hlasovat o usnesení, jehož návrh volá po desetidenní placené otcovské dovolené a po uznání práva žen na potrat a antikoncepci. Parlament rovněž zdůrazní problémy způsobené nerovností mezi muži a ženami jako jsou násilí páchané na ženách, nerovnosti v platech a kariérním postupu.
 
Energetická unie: rozprava o prioritách před summitem EU

Poslanci v rozpravě s Radou a Komisí, která začne ve středu v 9:00, vyjádří své názory na návrhy plánované energetické unie. Ta bude hlavním tématem zasedání hlav států a vlád EU v Bruselu dne 19. a 20. března.
 
Projev jordánského krále Abdulláha II.
Jordánský král Abdulláh II. pronese v úterý v poledne slavnostní projev k poslancům Evropského parlamentu. Půjde o jeho čtvrtý projev v plénu, po dřívějších návštěvách v letech 2002, 2007 a 2012.
 
Parlament představí své priority pro rozpočet EU na rok 2016
Parlament bude v úterý diskutovat o svých politických prioritách pro nadcházející návrh rozpočtu EU na rok 2016. O svých doporučeních budou poslanci hlasovat ve středu. Rozpočtový výbor navrhuje, aby byly výdaje roku 2016 soustředěny na podporu hospodářského růstu, solidaritu mezi členskými státy EU, jakož i s potřebnými třetími zeměmi, a konsolidaci financí EU.

Více naleznete na stránkách Tiskového oddělení Evropského parlamentu

Datum: 9.3.2015

Podobné články:

Newsletter: Plenární zasedání EP 15.- 18. dubna 2019 ve Štrasburku 15.4.2019

Ve Štrasburku dnes začíná poslední plenární zasedání poslanců a poslankyň Evropského parlamentu před květnovými eurovolbami. Na programu bude mít hlasování o dvojí kvalitě výrobků i další témata, například: ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 3. - 4. dubna 3.4.2019

Brexit: Parlament diskutuje o nejnovějším vývoji ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 25. - 28. 3. 2019 25.3.2019

Hlasování o dohodě na reformě autorského práva pro internet  ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 11.- 14. března 2019 ve Štrasburku 11.3.2019

Budoucnost Evropy: Rozprava se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 14.- 17. ledna 2019 ve Štrasburku  14.1.2019

Ve Štrasburku dnes začíná první plenární zasedání roku 2019. Poslanci a poslankyně Evropského parlamentu se budou v tomto týdnu věnovat mimo jiné těmto tématům: ...

Newsletter: Plenární zasedání EP, 28. - 29. listopadu 2018, Brusel 28.11.2018

 V Evropském parlamentu v Bruselu dnes začíná dvoudenní plenární zasedání poslanců a poslankyň. Diskutovat budou mimo jiné o těchto tématech: ...

Moje videa
Vystoupení v OSN

12.4.2018 | Pane prezidente, Vážení delegáti, svým projevem bych chtěla navázat jménem České republiky na prohlášení, které vydala Evropská unie dnes ráno. Bezpečnost silničního provozu je celosvětově významné společenské téma, které ...
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]