Newsletter - Plenární zasedání EP 22. - 23. října 2012 ve Štrasburku

Rozpočet EU na rok 2013: výpadky v platbách na obzoru

Škrty ve financování plateb, které pro rozpočet EU na rok 2013 navrhla Rada, musí být vráceny zpět k původnímu návrhu Komise, aby mohla EU platit budoucí účty za služby poskytnuté ve členských státech, uvedl rozpočtový výbor. O rozpočtu EU na příští rok povedou poslanci v pondělí rozpravu, v úterý o něm pak budou hlasovat.

Rozpočet EU na léta 2014-2020: podle poslanců musí vlády říct, co má být seškrtáno
Poslanci by v úterý měli vznést požadavek na dlouhodobý rozpočet EU, který bude představovat investice do výzkumu a konkurenceschopnosti, jak to na červnovém summitu slíbili lídři EU. Vlády, které žádají významné škrty, také poslanci vyzvou, aby uvedly, které politiky by měly být omezeny, aby byly škrty možné.

Výsledky Evropské rady

Bankovní unie, myšlenka rozpočtu pro eurozónu a plány na hospodářskou a měnovou unii budou dominovat úterní rozpravě s předsedy Komise a Evropské Rady Barrosem a Van Rompuyem o Evropské radě z 18. a 19.října. Poslanci zdůrazní, že přesun pravomocí na úroveň EU musí být doprovázen silnější demokratickou odpovědností.

Posílení práv cestujících
Jak získat odškodnění za zpoždění či poškozených zavazadel? Na koho se obrátit, když je zapotřebí spolehlivých informací v případě kumulovaného zpoždění? Jak se vrátit domů, když letecká společnost zkrachuje? V návrhu usnesení požadují poslanci právní vyjasnění, s cílem posílit práva cestujících bez ohledu na dopravní prostředek, který použijí.

Evropský rok občanů 2013
Parlament v úterý vyhlásí rok 2013 Evropským rokem občanů. Bude zaměřen na zlepšení informovanosti veřejnosti a zvláště mladých lidí o právech občanů EU, zejména těch, kteří se v jiném členské státě EU chystají studovat, pracovat, založit firmu či se tam usadit na důchod.

EP vyzve k sankcím pro ruské úředníky zapojené do případu S.Magnitského
Poslanci by měli v úterý vyzvat k zavedení celounijního zákazu vydávání víz a zmrazení finančních prostředků ruských státních úředníků zapojených do smrti ruského právníka Sergeje Magnitského, který zemřel ve vazbě poté, co měl odhalit rozsáhlou korupci a rozkrádání ruského státního majetku.

Zdroj: Evropský parlament


Datum: 22.10.2012

Podobné články:

Newsletter: Plenární zasedání EP 15.- 18. dubna 2019 ve Štrasburku 15.4.2019

Ve Štrasburku dnes začíná poslední plenární zasedání poslanců a poslankyň Evropského parlamentu před květnovými eurovolbami. Na programu bude mít hlasování o dvojí kvalitě výrobků i další témata, například: ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 3. - 4. dubna 3.4.2019

Brexit: Parlament diskutuje o nejnovějším vývoji ...

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 25. - 28. 3. 2019 25.3.2019

Hlasování o dohodě na reformě autorského práva pro internet  ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 11.- 14. března 2019 ve Štrasburku 11.3.2019

Budoucnost Evropy: Rozprava se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim ...

Newsletter: Plenární zasedání EP 14.- 17. ledna 2019 ve Štrasburku  14.1.2019

Ve Štrasburku dnes začíná první plenární zasedání roku 2019. Poslanci a poslankyně Evropského parlamentu se budou v tomto týdnu věnovat mimo jiné těmto tématům: ...

Newsletter: Plenární zasedání EP, 28. - 29. listopadu 2018, Brusel 28.11.2018

 V Evropském parlamentu v Bruselu dnes začíná dvoudenní plenární zasedání poslanců a poslankyň. Diskutovat budou mimo jiné o těchto tématech: ...

Moje videa
Hanácké bál - Brusel

9.5.2013 | Jaký byl Hanácké bál v Bruselu? Podívejte se na naše video
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]